SUUR ÜLEVAADE: Millise bussifirmaga saab Riiga kõige kiiremini ja kõige soodsamalt?

 (7)
SUUR ÜLEVAADE: Millise bussifirmaga saab Riiga kõige kiiremini ja kõige soodsamalt?
Foto: Scanpix

Tallinnast Riiga saab sõita 22 korral päevas. Nii palju väljumisi on saadaval alates 1. oktoobrist - siis lisandub teiste seni toimetanud rahvusvaheliste liinide sekka Superbusi ja Polskibusi ühiselt opereeritav liin Tallinn-Riia-Vilnius-Varssavi.

Kui võrrelda sõiduplaanides teekonna pikkust Tallinnast Riiga, siis Superbusi kahekordsed bussid sõidavad seda vahemaad ligi tunni kauem kui näiteks kõige kiiremini sõitev Ecolines, kes lubab reisija Tallinnast Riiga viia peaaegu täpselt 4 tunniga.

Superbusi kahekordse bussi teekond on aga ilmselt kohmaka masina tõttu pikem - suisa 40 minutit on vahe kiireima konkurendiga. Samas on määrav hinnavahe. Superbus pakub Eesti ja Läti pealinnade vahel reisijale vaid 2-eurost piletit, samas Ecolines'iga tuleb maksta 16,50 (sooduspilet 14,90).

Teised bussifirmad konkureerivad ajas ja mugavuses. Näiteks Lux Expressi bussid on selgelt kõigist turul toimetavatest bussidest kõige moodsamad ja mugavamad. Eriti mugavat sõitu saab nautida Lux Express Lounge bussides, kus teekonna hind Tallinnast Riiga maksab suisa 28 eurot, kuid selle sees on ka pardateenindus ning mitmed muud mugavused, mis nelja- ja pooletunnise reisi meeldivaks muudavad.

Võrdluse esikolmikusse jõudsid soodsa piletihinnaga Superbus, Simple Express (mille viis esimest piletit maksavad vaid 3 eurot) ning bussifirma UAB TOKS.

Vaata lähemalt tabelist:


Tabel: Delfi Kasulik
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias