SUUR ÜLEVAADE: Uued supermarketid, mis peagi avatakse või suuremaks ehitatakse

 (114)
Lisatud interaktiivne kaart

Nõudlus uute toidupoodide järele ei ole vaibunud. Suurimate jaekettide esindajad avalikustavad oma plaanid - millised uued kauplused veel tänavu avatakse ning millised on kavas suuremaks ehitada. Selgub, et 2016. aastal avaneb uusi või laienenud supermarketeid Tallinnas 10 ja Tartus 3, kuid uudiseid on ka teiste Eesti linnade elanikele.

Viis uut või laienevat Selverit

Selveri kommunikatsioonijuht Erkki Erilaidi edastusel on tänavu plaanis avada neli uut kauplust ning üht olemasolevat laiendada.

Tallinnas on lähiajal juurde lisandumas Kärberi, Arsenali, Tähesaju Selverid. Lisaks tekib uus Selver Maardusse ning Tartu Veeriku Selver ehitatakse suuremaks.

Varasemalt on meediast aga läbi käinud Selveri tulevikuplaanid avada kauplused Balti jaama turul ning Peterburi tee äärde kerkivas Pro Kapitali kaubanduskeskuses T1.

Neli uut või laienevat Rimi kauplust

Rimi pressiesindaja Katrin Batsi sõnul ei saa veel kõiki plaane avalikustada, kuid teadaolevatest ja 2016. aasta sisse jäävatest uutest kauplustest saab ära märkida Tööstuse ja Pirita supermarketid. "Suureneb Põhja Rimi, millest saab suuremat tüüpi supermarket ning avame ka uue Pärnamäe supermarketi," tõi Bats välja.

2017. aasta plaane Rimi hetkel veel avaldada ei saa. Küll aga on mõtteid uute kaupluste loomiseks.

Üks uus Maxima ja 25 uuenevat kauplust

Seotud lood:

Maxima kommunikatsioonijuhi Katja Ljubobratetsi edastusel on toidu- ja esmatarvete kaubandus enamikus Eesti piirkondades jõudnud tasemele, et kauplusi on üldjoontes juba piisavalt ja ennekõike on tarbija ostukogemuse sujuvamaks korraldamiseks äärmiselt oluline rõhuda just kvaliteedile.

Põhitähelepanu pöörame tänavu aga juba töötavatele kauplustele – aasta jooksul läbivad uuenduskuuri 25 kauplust üle Eesti.
Katja Ljubobratets

"Viimase 12 aasta jooksul on Eestis tööd alustanud 75 Maxima kauplust, nende hulgas Eesti esimene toidu- ja esmatarbekaupade internetipood. Käesoleval aastal plaanime me avada ühe uue kaupluse – Maxima X Tallinnas Mustamäel, Vilde tee 124. Põhitähelepanu pöörame tänavu aga juba töötavatele kauplustele – aasta jooksul läbivad uuenduskuuri 25 kauplust üle Eesti eesmärgiga pakkuda veel rohkem tarbija vajadustele vastavat kaubavalikut. Erilise tähelepanuga arendame me edasi e-Maxima internetikauplust – oleme loonud tingimused selleks, et täita kuni kolm korda rohkem tellimusi kui poe käivitamisel aasta eest," selgitas Ljubobratets.

Ljubobratets lisas, et Maxima jätkab ka ettevalmistusi teiste kaupluste uuendamiseks ning loomulikult kauaoodatud uute hüpermarketite (XXX-kaupluste) avamiseks Tallinnas vastavalt järgnevatel aastatel - kavakohaselt 2017. aastal Haaberstis ning aasta hiljem Kristiines.

Foto: eskiis

Üks uus Maksimarket ning kolm uut Konsumit

Üks suuremaid tänavu lisanduvaid kaubanduskeskusi ning ühes sellega toidupoode saab olema Tartu kesklinnas avatava uue kaubamaja Maksimarket.

Coop Eesti keskühistu kommunikatsioonijuhi Martin Miido sõnutsi on lisaks uuele Maksimarketile kavas avada Tartus Ihaste Konsum. Uued Konsumid on plaan avada ka Jõgeval ja Tapal.

Miido edastusel on lisaks nimetatud uutele kauplustele Coop Eesti keskühistul kavas laiendada Kadrina Konsumit, Lasnamäe Maksimarketit ning Tartu Lõunakeskuse Maksimarketit, mis uueneb ja vahetab asukohta.

Lisaks kavatseb Coop Eesti keskühistu mitmetes poodides üle Eesti viia sisse uued iseteenindavad nutikassad.

Prismal uute kaupluste plaane pole

Prisma Peremarketite turundus- ja kommunikatsioonidirektor Silver Säga sõnul Prismal käesoleval aastal ühtki uut kauplust planeerida ei ole.

"Ka tuleviku osas ei ole meil hetkel ühtegi allkirjastatud rendilepingut, millest rääkida saaksime. See aga ei tähenda, et meil ei oleks huvi uusi kauplusi avada. Valime võimalikke uute kaupluste asukohti väga hoolikalt ning iga uue Prisma kaupluse avamisele eelneb pikk ja põhjalik analüüsiperiood. Lisaks heale asukohale ja piisavale elanike arvule mõjupiirkonnas peame Prisma kaupluste puhul oluliseks piisavat parkimiskohtade arvu, sujuvat liikluskorraldust kaupluse ümbruses ja mitmeid muid tegureid," selgitas Säga.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias