Suurte toidukaupluste kõrvale kerkib iseseisvaid toidu kojuvedu pakkuvaid e-poode

 (7)
Ostukorv
OstukorvFoto: Ilmar Saabas

Jaekettide e-poodide võidukäik on nakkav: oma äri on püsti pannud ka mitmed uued tegijad, kes teevad koostööd erinevate tarnijatega, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Jaanuaris alustas tegevust kojuvedu pakkuv e-pood Freshgo. Muljetavaldava kaubavalikuga - 34 000 artiklit - e-pood ei baseeru üksnes ühe kaupmehe toodangul. Koostööpartnereid on kümmekond ja see nimekiri täineb tegijate sõnul pidevalt.

Freshgo üks suuremaid koostööpartnereid on Stockmann, kel endal e-pood puudub, ent Freshgo vahendab ka paljude talu- ja väiketootjate ning hulgimüüjate kaupa, seega on nende sortiment üksjagu erinev jaekettide pakutavast, ehkki tänu koostööle hulgifirmadega saab ostleja omale soovi korral ka tavalist piima-leiba jm elementaarkaupu koju tellida.

"Mõte tuli sellest, et sellise platvormiga, nagu meil tänaseks on, ühendame lisaks supermarketikaubale ka turukauba ja väiketootjad tarbijatega. Mõte oli, et tarbija saaks erinevate tootjate kauba kõik ühest kohast kätte ega peaks ise mööda mitut poodi käima. Eesmärk on selge eristumine teistest," kirjeldab Freshgo logistikajuht Hando Kranich.

Möödunud aasta lõpus hakkas e-poe kojuvedu pakkuma ka suvel tegevust alustanud Balti jaama turg.

Et e-turgu edukalt käivitada, pakub Balti jaama turu leht praegu tasuta kojuvedu ilma ostukorvi miinimummaksumuse nõudeta ehk sisuliselt võib endale tasuta koju tellida ka näiteks ainult pool pätsi Muhu leiba või purgi sinepiräimi.

Täismahus artiklit loe ERRi uudisteportaalist.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias