Suve suurimad rüüstajad olid põlengud ja tormituuled


Nisu 28 tulekahju 19.06.2017
Foto: Andres Putting

Sellel pühapäeval muutus elamiskõlbmatuks Audru vallas süttinud elumaja, mille kahjud ulatuvad esialgsete tagasihoidlike hinnangute järgi mitmekümne tuhande euroni. Augustikuus hüvitas Salva kindlustus oma klientidele tavapärasest rohkem just põlengute tagajärgedel tekkinud kahjusid.

Kindlustusfirma varakahjude osakonna juhataja Karen Soosalu selgitas, et kuigi eelmise aasta augustiga võrreldes on tõesti toimunud rohkem põlenguid, siis mingit ühte kindlat põhjust sellel ei ole. “Paraku lihtsalt mõnikord satuvad need juhtumid ühele ajale,” märkis Soosalu. “Kõikide põlengute põhjusi veel ei tea, aga ühe puhul oli ilmselt tegemist süütamisega.” Kui eelmise aasta augustis kompenseeris Salva 90 000 euro eest eraisikute varakahjusid, siis see aasta oli see number 120 000 eurot.

Suurimaid ühekordseid kahjusid põhjustavadki tulekahjud. “Augustisse jäi ka näiteks elumaja põleng, mille tulemusena jäi hoone küll elamiskõlblikuks, kuid tule-, suitsu- ja veekahjude tõttu kerkis ikkagi hoone ja sees olnud varade kahju suurus 30 000 euroni,” selgitas Salva varakahjude osakonna juhataja. Ülimalt suure ühekordse kahjuna registreeriti ka ühe kombaini põleng, mille kindlustusmakse võib ulatuda lausa kuni 400 000 euroni.

Augustile tavapäraselt registreeriti ka hulgaliselt tuulest ja tormist põhjustatud kahjusid, mis olid seotud purunenud katustega ning langenud puudega. Mitme juhtumi puhul tekitas kahju ülimalt tugev rahe, mis lõhkus telke ja varjualuseid. Reisikindlustuse valdkonnas puudutas suurim väljamakse klienti, kes vajas välismaal operatsiooni, mille kulu ületas 20 000 eurot.

Kokku maksis kindlustusfirma augustis oma klientidele välja ligi 780 000 eurot hüvitisi, millest liikluskindlustuse makseid hüvitas Salva üle 250 000 euro ning kaskokindlustuses 220 000 eurot. Käesoleva aasta jooksul on ettevõte hüvitanud kokku kahjusid üle 7,3 miljoni euro eest ning kogunud kindlustusmakseid ligi 13,2 miljoni euro ulatuses.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias