Swedbank kaotab tänasest paroolikaardiga mobiilipanka sisselogimise võimaluse. Iganenud lahendust kasutab ikka pea 200 000 klienti

 (29)
Swedbank kaotab tänasest paroolikaardiga mobiilipanka sisselogimise võimaluse. Iganenud lahendust kasutab ikka pea 200 000 klienti
Foto: Andres Putting

Swedbanki mobiilirakendusse saab alates 16. juulist sisse logida ainult Smart-ID, Mobiil-ID ja PIN-kalkulaatori vahendusel

„Paraku on paroolikaart ajale jalgu jäänud. Üle-euroopalised reeglid ei pea seda enam piisavalt turvaliseks isiku tuvastamise vahendiks ning regulatsioonidest tulenevad piirangud muudavad paroolikaardid tulevikus kasutuks. Soovime, et üleminek uutele lahendustele oleks sujuv ja klientidel oleks nende katsetamiseks piisavalt aega. Seega kutsume üles kõiki paroolikaardi kasutajaid võtma võimalikult kiiresti kasutusele alternatiivsed autentimisvahendid. Mobiilipangas on nendeks Smart-ID, Mobiil-ID ja PIN-kalkulaator. Internetipanga puhul lisandub ka ID-kaart,“ rääkis Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets ning lisas, et peagi tuleb Swedbank välja ka uue mobiilipanga rakendusega, mida saab samuti kasutada ainult Smart-ID, Mobiil-ID ja PIN-kalkulaatori abiga.

Internetipanga kasutajaid ootavad muudatused ees sügisel, kui paroolikaardiga sisse loginud klientide jaoks muutuvad päevased ülekandelimiidid – alates 13. septembrist saab paroolikaardiga teha päevas 100 euro ulatuses makseid ja alates 8. novembrist kuni järgmise aasta 1. veebruarini 50 euro piires.

„Ehkki aina enam kliente on mõistnud vajadust võtta kasutusele täiendavaid viise, kuidas interneti- ja mobiilipanka siseneda, on siiski väga palju ka neid, kes kasutavad jätkuvalt sisse logimiseks ainult paroolikaarti. Tasub meeles pidada, et järgmise aasta veebruarist kliendid paroolikaarte enam kasutada ei saa,“ rõhutas Raagmets.

Seotud lood:

Tänaseks kasutab 163 000 Swedbanki klienti Smart-ID-d ja üle 120 000 kliendi Mobiil-ID-d. ID-kaardiga logib sisse keskmiselt 165 000 klienti kuus. 195 000 klienti kasutab tänaseni ainsa Swedbanki interneti- ja mobiilipanka logimise vahendina paroolikaarti.

Ka SEB liigub paroolikaartide kaotamise suunas. Alates veebruarist on suletud järk-järgult klientide koodikaarte. Iga klient saab selle kohta personaalse teavituse.

"Paroolikaarti on lihtne kopeerida ning seetõttu ei ole see kõige turvalisem autentimisvahend. 2018. aasta jooksul sulgeme järk-järgult klientide koodikaardid. Edaspidi saab internetipanka sisse logida Smart-ID, ID-kaardi, mobiil-ID ja PIN-kalkulaatoriga," seisab panga kodulehel.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias