Swedbank teeb täna öösel IT-hooldustöid, paroolikaardi kasutajatele tekib oluline muudatus

 (15)
Swedbank
Foto: Andres Putting

Swedbank teostab kolmapäeva öösel vastu neljapäeva plaanilisi IT-hooldustöid. Sellega seoses võib vahemikus kell 00:00 kuni 06:00 esineda häireid meie kaartide, mobiilipanga ja internetipanga töös.

Hooldustööde käigus teeb Swedbank olulise muudatuse paroolikaardi kasutajatele. Kui paroolikaardiga interneti- või mobiilipanka sisse logides sisestada vale paroolikaardi parool viiel järjestikusel korral, siis kasutajatunnus blokeeritakse vastavalt 1, 5, 25, 625 minutiks või lõplikult. Nüüdsest saab kasutajatunnuse taasaktiveerida, kui peale viit minutit logida sisse õige parooliga, seejärel toimub taasaktiveerimine automaatselt. Kui kasutaja peaks uuesti viiel korral vale parooliga sisse logima, blokeeritakse kasutajatunnus kauemaks. Kasutajatunnuse viiekordse taasaktiveerimise või Swedbanki töötaja poolt blokeerimise järel ei saa enam kasutajatunnuseid automaatselt taasaktiveerida.

"Ühtlasi tuletame meelde, et paroolikaarte saab kasutada veel vaid vähem kui aasta ning soovitame panga- ja teiste e-teenuste kasutamiseks võtta kasutusele turvalisemad vahendid nagu Smart-ID, Mobiil-ID, ID-kaart või PIN-kalkulaator," seisab Swedbanki teates.

"Regulaarsete IT-hooldustööde eesmärgiks on pakkuda meie klientidele järjest paremaid ja sujuvamaid teenuseid. Palume vabandust võimalike ebameeldivuste pärast."

Ööpäevaringselt on võimalik infot saada Swedbanki telefonil 6 310 310.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias