Swedbanki öiste hooldustööde tõttu tõrkus pangalingi kaudu maksmine

 (17)
Loteriipiletist vea tõttu ilma jäänud mees: mis e-riik see selline on?
Swedbank
Foto: Ilmar Saabas

Swedbanki öised hooldustööd tõid häired pangakaartide ja internetipanga töösse. Nii võisid hommikused pangamaksete tegijad saada ebameeldiva üllatuse osaliseks - makse kas ei läinud läbi või toimus, aga poolikult. Kell 10.30 teatas Swedbank, et pangalingid on taas töökorras.

Nii juhtus näiteks Delfi toimetusega ühendust võtnud mehega, kes ostis täna hommikul enne kella kaheksat kaks loteriipiletit - Bingo ja Viking loto. Piletite eest tasus ta Swedbanki pangalingiga. Raha kontolt läks maha, kuid pileteid selle eest vastu ei anta, kuna Swedbanki pangalingiga ei saavat praegu loteriipiletite eest tasuda. Meest nörritab aga kõige enam see, et tema makstud raha hoitakse kuni 10 päeva kinni.

„Lühidalt öeldes kasutasin internetist loteriiostmise võimalust. Logisin sisse, valisin välja lotomängu ja piletivormi, mis maksis 12 eurot, siis läksin pangakaardiga Swedbanki kontole ja maksin selle arve ära," rääkis mees.

Seejärel läks piletiostja tagasi kaupmehe lehele ja mitte midagi ei juhtunud. Teisisõnu - pileteid makse eest vastu ei antud. „Mõtlesin, et võib-olla natuke tuleb oodata, et ost toimus enne kella kaheksat. Siis tegin Viking Loto pealt teise samasuguse ostu ja juhtus täpselt sama asi. Kontrollisime naisega - raha oli kontolt läinud, aga pileteid polnud," lisas mees.

Kohe, kui Eesti Loto klienditeenindus tööle hakkas, helistas mees sinna ja küsis, et milles probleem on. „Teenindaja siis uuris ja küsis isikukoodid ja ütles, et „oi, siin on nii, et ülekannet Swedbankist ei saa teha". Samal ajal mingit hoiatust mulle ei tulnud. Mind häiris, et kümne päeva jooksul maksame raha tagasi ja piletit ei saa taastada. Ma olen piletitest ilma ja ka rahast ilma. Ma leian, et see on absurd! See raha on kindlasti jõudnud Eesti Loto kontole ja miks peab 10 päeva olema minu raha nende kontol opereerida. Eesti Loto raamatupidamisel ei ole mingi kunst teha see tagasikanne," pahandas mees.

"Me oleme ju e-riik! Mis e-riik see selline on, kui sellised asjad ikka ja jälle aset leiavad?" pahandas mees.

Eesti Loto lehel seisab aga hoiatus, et hetkel ei ole võimalik tasuda lotopiletite eest Swedbanki vahendusel. Seda kinnitas ka Eesti Loto turundus- ja müügidirektor Annely Luikmel, kelle sõnul on probleem pangalingis.

Swedbanki lehel on kirjas aga teade, et panga öösel toimunud hooldustööd võivad hommikul kella 6.30ni tekitada häireid elektrooniliste kanalite töös - seda nii pangakaartide ja internetipanga kasutamisel.

Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivaski edastusel on tõepoolest tegemist pangapoolse tehnilise veaga ning probleemi lahendamisega tegeletakse aktiivselt. „Tõenäoliselt saab asi korda lähitundidel," kinnitas Siilivask.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias