TABEL: Vaata, milline praegu populaarne nutitelefon on varustatud kõige võimsama kaameraga

 (36)
Võrdleme kolme tipp-nutitelefoni kaameraid
Foto: Tanel Meos

Tarbijatestide portaal Consumer Reports reastas maailma hetke kõige paremate fotokaamera omadustega nutitelefonid paigutades esikohale Samsung Galaxy Note Edge'i.

Esiseitsmesse jõudnud telefonide juures hinnati nii foto- kui videopildi kvaliteeti, esimese ja tagumise kaamera megapiksleid ning muude lisade olemasolu.

Kvaliteetsed fotod

Nexus 6 võitis testi fotode kvaliteedi mõttes, pakkudes ilusat värvide teravust. Seda isegi võrdluses nende telefonide kaameratega, mis suudavad suurema resolutsiooniga pilte teha. Kuid ka LG G4 ja iPhone 6s Plus näitasid kõrget kvaliteeti - seda eriti hämara valgusega tingimustes pildistades.

Videodest

Kõik need nutitelefonid, mis esiseitsmesse jõudsid, teevad kõik piisavalt häid videoid, et neid YouTube'i või Facebooki laadida. Mõni saab hakkama isegi Ultra HD pildiga. Samsung Galaxy Note 4 HD video (1080 p) oli aga kõigist teistest parem. Seda kõige tavalisemates tingimustes - päevavalguses ning siseruumides. Motorola Pure ja iPhone 6s tekkis videopildi salvestamisel probleeme ebapiisava valguse korral fokuseerimisega.

Selfikunnid

Selfide tegemist võib pidada imelikuks tegevuseks, kui paljud meist ei saa sellest kuidagi lahti. Kõikidel uuematel telefonidel on selleks esikaamera, et saaksid pilte teha iseennast. LG G4 telefonil on suisa esikaamera, millel on 8-megapiksline pildivõimekus. Samsungil, Motorolal ja Apple'i telefonidel on lainurga kaamerad, mis võivad kasulikuks osutuda siis, kui tahad rohkem inimesi (lisaks endale) pildile mahutada. Motorola Pure'il on lisaks ka esikaameravälk. Apple'i ja LG telefonidel on seda simuleeriv lahendus - pildi tegemise hetkel muutub telefoni displei eredamaks.

Need mudelid on teinud selfi tegemise ka lihtsamaks. Näiteks on neil häälkäsklus „ütle cheese" või „smile", et foto saaks tehtud.

Vaata Consumer Reportsi tabelit parimate kaameratega nutitelefonidest:

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias