Tahad pakiautomaati oma ukse kõrvale? Sellel kaardil saad enda soovist teada anda

 (6)
Pakiautomaadid
PakiautomaadidFoto: Priit Simson

Omniva alustab novembrikuus pakiautomaatide laienemise projekti, lisades Eestisse 100 uut pakiautomaati. Selleks, et tehnoloogia inimestele võimalikult lähedale sobivatesse punktidesse paigaldada, kutsutakse igaüht kaardil märkima, kuhu nad pakiautomaati sooviksid.

Kui 2018. aasta alguses oli Omnival Eestis 132 pakiautomaati, siis aasta lõpuks on neid juba 250. Ühtekokku kutsutakse inimesi märkima üles pakiautomaadi asukohti, mis just neile kõige paremini sobiks. “Pakiautomaadi üheks suurimaks eeliseks on see, et selle kasutamine on kiire, mugav, lihtne ja kellaajast sõltumatu. Selleks, et anda inimestele võimalus senisest enam uute asukohtade valikul kaasa rääkida, kutsume kõiki üles märkima oma kodukohas sobivaimat punkti, kuhu pakiautomaat tulla võiks,” avaldas Omniva pakiautomaatide võrgu juht Evert Rööpson. “Nii saavad inimesed meile otse näidata, kuhu pakiautomaate kõige rohkem oodatakse ning meie omakorda nende soove tulevikus ka arvestada.”

Sel aastal paigaldatavad 100 pakiautomaati on Rööpsoni sõnul alles algus. “Säilitame inimeste ettepanekud automaatide asukohtade osas ka järgmisteks aastateks. Ehk kui sel aastal veel automaat soovitud asukohta ei jõua, siis võtame tehtud ettepanekuid arvesse tulevaste laienemiste raames,” selgitas Rööpson.

Kuna juba praegu eelistab pakkide saatmisel ja kättesaamisel rohkem kui 80% inimestest pakiautomaate, siis on ka Omniva eesmärgiks käia kaasas inimeste soovidega. „Täna käib üheksa inimest kümnest postkontoris selleks, et oma pakk kätte saada. Samal ajal soovivad kaheksa neist selle kätte saada hoopis pakiautomaadist. See võiks nende kodukohale aga võimalikult lähedal asuda,“ lisas Rööpson.

Seotud lood:

Pakiautomaadi saab endale sobivasse kohta märkida üle kogu Eesti SIIN. Selleks, et kaardil näha väiksemaid asulaid ja külasid, tuleb kaarti mõningal määral suurendada, sest kohaotsingut rakendusel veel pole. Uusi automaate hakatakse paigaldama juba novembri alguses. Inimene, kes on oma ettepaneku kaardile kandnud ning jätnud ka oma meiliaadressi saab automaatse teavituse, kui pakiautomaat on tema lähedusse paigaldatud.

Omniva plaanib lisada uusi pakiautomaate nii linnadesse kui ka väiksematesse asulatesse. Esmajärjekorras paigaldatakse automaadid asukohtadesse, kus nende järele kõige suurem nõudlus ja vajadus on. Juba varem on pakiautomaadi omale saanud näiteks Puhja, Koeru, Sauga, Nõo, Käina ja paljud teised väiksemad asulad, kus seni pakiautomaadi kasutamise võimalus puudus.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias