Tallinn Airport GH juhatuse esimees: üksi lendava lapse pagas ei tohiks kindlasti maha jääda

 (1)
Tallinn Airport GH juhatuse esimees: üksi lendava lapse pagas ei tohiks kindlasti maha jääda
Foto on illustreerivFoto: Karin Kaljuläte

Tallinna Lennujaama maapealse teeninduse eest vastutava ettevõtte Tallinn Airport GH juhatuse esimees Tiit Kepp andis nõu, mida teha juhul, kui pagas kaduma läinud. Samuti märkis ta, et vanematel tasub jälgida, et üksi lendava lapse pagasil oleks vastavasisuline erimärgistus.

Tiit Kepp rääkis Kasulikule, et olukordi, kus ülekaalu tõttu pagasit maha jäetakse, tuleb ikka ette. Selle taga võib olla mitmeid erinevaid põhjusi.

"Eriti juhtub seda Euroopa siselendudel, sest õhusõidukid on väikesed ja nende maksimaalsed lubatud õhkutõusmismassid on samuti väikesed ning lennufirmad eeldavad, et reisijad reisivad üha enam ainult käsipagasiga," ütles Tiit Kepp.

Ta tuletas meelde, mida teha juhul, kui avastate reisil olles, et pagas on kaduma läinud:

1. Kui pagas on maha jäänud, siis esimese asjana tuleks kindlasti sihtkoha lennujaamas paluda vormistada sellekohane vastav raport, sest enamuse tavalennufirmade süsteemides on võimalik vastavalt pagasi kadumise referentsnumbrile hiljem juba ise pagasi teekonda jälgida.

2. Soovitav on kontrollida, et reisikindlustus sisaldaks ka pagasikindlustust.

3. Kindlasti tuleks kasutada pagasil alati lisasilti koos reisija andmetega.

4. Äraantavasse pagasisse ei ole soovitav jätta elektroonilisi seadmeid ja väärtuslikke esemeid.

Delfis kajastamist leidnud juhtumi kohta, kus ema siiani oma lapse kadunud pagasit otsib, kommenteeris ta, et tõenäoliselt oli tegemist eksitusega, sest üksi lendava lapse pagas ei tohiks kindlasti maha jääda.

"Üksi lendava lapse nn Uncompanied Minor´i pagas ei tohiks kohe kindlasti maha jääda, aga ju eksiti juba check-in´i laudades ja unustati vastavasisuline, Uncompanied Minor, lisasilt pagasile kleepimata," ütles Kepp.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias