Tallinna ja Tartu ühistranspordiäpiga saab kevadest maksta ka Helsingis

 (2)
Stock Helsingi
Foto on illustratiivne.Foto: Eero Vabamägi

Kevadest saavad eestimaalased Tallinna ja Tartu ühistranspordiäpiga tasuda Helsingis, soomlased saavad omakorda hakata Tallinna ja Tartu ühissõidukites kasutama Helsingi piirkonna sõidurakendust HSL. Ühiskaartide ristkasutus peaks algama ülejärgmisel aastal, vahendab ERR.

Tallinna transpordiameti piletisüsteemi juhtivspetsialisti Tiit Laiksoo sõnul on tegemist kogu Euroopa mõõtkavas ainulaadse projektiga.

"Mobiilirakendustepõhine projekt peaks valmis olema järgmise aasta veebruari lõpuks. Sõidukaartipõhisega läheb rohkem aega, selle loodame valmis saada 2021. aasta kevadeks."

Eestlased võidavad uuendusest rohkem kui soomlased, sest viimastel on praegu palju lihtsam Tallinna ja Tartu ühistranspordis sõitmise eest maksta kui eestlastel Helsingi piirkonnas.

Eesti kahe suurema linna ühissõidukites saab nimelt juba praegu osta sõidupileti muu hulgas ka viipemaksega varustatud pangakaardiga, Helsingi piirkonnas on aga võimalusi kaks: tuleb leida piletiautomaat või alla laadida Helsingi ühistranspordiameti HSL-i rakendus ning siduda see oma pangakaardiga.

Seotud lood:

Koduse rakenduse pilet.ee kasutusvõimaluste laienemine üle Soome lahe teeb elu kõvasti lihtsamaks, eriti kuna viipemakse tulek Helsingi piirkonna ühissõidukitesse on toppama jäänud. Probleem on selles, et HSL hankis oma sõidukitesse Tallinna ja Tartu omadest vanamoodsemad validaatorid.

Loe uudist ERR portaalis.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias