Tallinna kesklinna uus prügikorraldus tõi kaose. Abilinnapea: sissetöötamine võtab mõned nädalad aega

 (19)
Prügi ja puulehed
Foto: Karli Saul

Novembri algusest hakkas Tallinna kesklinna piirides kehtima uus jäärmeveokord, mis varasemalt käivitati ka Põhja-Tallinnas. Uus korraldus on aga tekitanud korraliku kaose, kuna mitmetes kohtades on prügi päevi viimata. Endise prügivedaja Ragn Sellsi asemel teenuse üle võtnud Tallinna linnale kuuluv Tallinna Jäätmekeskus lubab, et olukorrale saabub lahendus paari nädala jooksul.

"Me peame seda tegelikult normaalseks, ütleme kui päevas on 1500 prügikasti tühjendust ja isegi kui sellest jääb 100 tühjendamata, siis me võime tegelikult öelda, et teenus on sees ja piirkond on üle võetud," rääkis Tallinna Jäätmekeskuse juhataja Kertu Tiitso, vahendab ERRi uudisteportaal eilset "Aktuaalset kaamerat".

Jäätmekeskuse juhataja ütles, et ka täna täna on neid kliente, kes ei ole poolteist nädalat uue teenusepakkuja kaudu veel teenust saanud, aga ta kinnitas, et see tagatakse neile hiljemalt selle nädala lõpuks.

Abilinnapea Arvo Sarapuu nentis, et kaks aastat tagasi Põhja-Tallinnas alustatud prügiveo teenuse pakkumise kogemus näitas, et uue vedaja sisse töötamine võtab paar-kolm nädalat aega. Sarapuu lisas veel, et uue jäätmevedajaga võidavad need kliendid, kes hoolsalt prügi sorteerivad.

Seotud lood:

"Kui Jäätmekeskus korraldab, siis ta ikkagi korraldab nii nagu linn on otsustanud," toonitas Sarapuu.

Refereeritud artikli täisteksti loe siit.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias