Tallinna linnavalitsuse saamatus jättis hulga turiste pika ninaga

 (44)
Bussiterminali remont
Foto: Madis Veltman

Nädalavahetusel Tallinna liikluse pea peale pööranud SEB maraton sundis Tallinna linna transpordiametit muutma ka ühistranspordi toimimist.

Nii muutus ka sadama ja lennujaama vahel liikuva bussiliini nr 2 väljumiskoht. Viru keskuse bussiterminali sissekäigu kõrval oli pisike silt, mis teavitas inimesi muudatusest - et buss väljub Kunstiakadeemia tühja krundi kõrvalt ning et liiklust sadama ja Viru keskuse vahel ei toimu - kuid teave oli vaid eesti keeles. Peale selle, et ükski kohalik ega turist tulnud selle peale, et otsida sildikest Viru Keskuse seinalt, polnud infot ka elektroonilisel tablool, mis peatust ehib ja mille poole enamik õnnetuid turiste, kohvrid käes ja teine silm närviliselt kella jälgimas, vaatasid.

Tallinna transpordiameti infrastruktuuri juhtivspetsialist Toivo Hallikmäe ütles, et ühistranspordi liiklusele suletud lõigud olid SEB Tallinna Maratoni ajal Pärnu maantee ja Narva maantee lõigud Estonia puiestee ja Hobujaama tänava ristmike vahel ning ka Viru bussiterminal.

„Seetõttu olid linna autobussiliinid suunatud ümbersõidule Gonsiori tänava ja Estonia puiestee kaudu ja peatused tehti nimetatud teedel paiknevates peatustes ja terminali autobussiliinid peatusid Gonsiori tänaval Kunstiakadeemia peatustes. Peame tõdema, et nimetatud ühistranspordiliinide ümberkorraldamisel peatustesse ja bussiterminali paigaldatud teadaanded ja skeemid olid inimestele arusaadavad ja seetõttu ei ole ka kaebusi laekunud," märkis Hallikmäe.

Küll põhjustas Hallikmäe sõnul inimestele ebamugavusi kella 7.40-st kuni 16.00-ni trammiliinide sulgemine. „Olime selleks ajavahemikuks pikendanud autobussiliini nr 50 marsruuti, paralleelselt trammiliinide marsruutidega kesklinnani ja kesklinnast suunanud liini nr 3 autobussid läbi Balti jaama peatuste," selgitas Hallikmäe.

Arvestatavaks probleemiks oli autobussiliin nr 2, tunnistas Hallikmäe, sest kella 8-st kuni 16ni ei saanud liini autobussid sõita kesklinna ja reisisadama vahel. „Seetõttu lõpetasid liini autobussid Gonsiori tänaval Kunstiakadeemia peatuses," ütles Hallikmäe, kuid tunnistas, et vaid eestikeelne teavitus polnud piisav ning järgmisel aastal kavatsetakse ettenägematusest tulnud viga parandada. „Siis saab info ka inglise keeles olema," lubas Hallikmäe.

Miks asus Viru Keskuse peatuse vastav teavitus bussiterminali sissekäigu n-ö uksepiidal, selle kohta annab selgust Hallikmäe selgitus, et teavitused paigaldasid maratoni korraldajad. „Andsime neile juhised, et teated tuleb paigaldada kas peatustes paiknevatele sõiduplaanide alustele või ootekodades olevatele ühistranspordi infotahvlitele. Lähiajal toimub jooksust kokkuvõtet tegev nõupidamine, kus tõstatame ka probleemi peatustesse paigaldatud teadaannete asukohtadest," märkis Hallikmäe ning avaldas lootust, et taoline viga järgmisel aastal ei kordu.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias