Tallinna merepäevi külastanud soomlasi šokeerisid lasteatraktsioonide krõbedad hinnad

 (131)
Tallinna merepäevi külastanud soomlasi šokeerisid lasteatraktsioonide krõbedad hinnad
Kallim batuut, välja tuli käia 8 eurot 4 minuti eest.Kuvatõmmis

Eelmisel nädalavahetusel Tallinnas toimunud merepäevi külastanud Soome turiste üllatasid üritusel lastele mõeldud atraktsioonide krõbedad hinnad, lisaks ei olnud pärastlõunal tasuta koos perega võimalik võtta ette ühtegi tegevust.

Tallinna merepäevad üllatasid erinevatele batuutide eest küsitud hindadega, mis algasid viiest eurost 10 minuti eest, kirjutab soome blogi todellinentallinna.blogspot.com.

Täispuhutud lossis hüppamise eest küsiti 10 minuti eest 5 eurot lapse kohta. "Veelgi kallim oli teine atraktsioon, millel nelja minuti hüppamise eest küsiti lausa 8 eurot. Üritus ise reklaamis end pereüritusena, kuid perega koos ette võetavaid tegevusi paraku ei pakutud."

Lisaks on blogi sõnul Tallinn ka üldiselt teada-tuntud selle poolest, et väikeste lastega peredel ei ole kuigi palju ette võtta.

Ürituse käigus külastasid Soome pered meremuuseumi, mis ei olnud ootuspäraselt mõeldud lastega peredele ja väiksemate pereliikmetega oli seal hakkama saamine paras katsumus.

"Lastele oli mõeldud ala, kus olid batuudid ja karussell, kuid need ei tundunud kuigi populaarsed ja välimus väsinud. Karussellil olid vaid mõned üksikud lapsed, kuigi kohti oli 30 ringis. Mõned ringid tegi karussell täiesti tühjana," rääkis soomlanna blogis.

"Lastele pakkus huvi muuseumialal olev laev, mille peale sai minna uudistama, kuigi see laev on seal vist ka ajal, kui ei ole tegemist merepäevadega," tõdes soomlanna.

Täispuhutav batuut, välja tuli käia 5 eurot 10 minutui eest. Kuvataõmmis
Seotud lood:

Kallid batuudid

Batuudid meelitasid külastajaid eemalt värvilise muljega, kuid lähemale minnes ja hinnaga tutvudes, ei olnud need enam nii kutsuvad.

Täispuhutavas lossis hüppamine maksis 5 eurot 10 minuti kohta, tegemist oli blogi sõnul üsna tagasihoidliku batuudiga. Tunni hinnaks teeb selline hind lausa 60 eurot.

Batuudil hüppamise hind Kuvatõmmis

Teine hüppamisvariant oli veelgi kallim, seal küsiti hüppamise eest lausa 8 eurot 4 minuti kohta. Tunni hinnaks teeb see 120 eurot.

Batuudil hüppamise hind Kuvatõmmis

Helsingis pakutakse lastele sarnaseid atraktsioone sisemänguväljakul, kuhu tuleb osta päevapilet, millega saab kõiki batuute ja muid asju kasutada terve päeva jooksul vaid 16 euro eest. "Need hinnad olid täiesti ebareaalsed ja valmistasid suure pettumuse. Kas kõik eestlased on miljonärid või kuidas keegi selliseid hindasid endale lubada saab?"

Lisaks oli võimalik atraktsioonide eest maksta ainult sularahas, lähin sularaha automaat asus aga pooleteist kilomeetri kaugusel, Arsenali keskuses. Inimesel, kellel aga sularaha kaasa võetud polnud, polnudki sisuliselt võimalik ühegi atraktsiooni eest tasuda.

Lõpetuseks antakse blogis edasi lisaks Tallinna merepäevadest jäänud kehvale muljele ja tõdemus üldistest kõrgetest hindadest Tallinnas ning tõdetakse, et Merepäevade sarnasele üritusele uuesti minna ei ole mõtet. "Tallinn pakub madalat kvaliteeti ja kehva teenindust väga kõrgete hindadega," tõdeti postituses.

"Oli kohutav vaadata kohalikke mitte kõige jõukamaid peresid, kelle lapsed soovisid sellest vaatamata batuudile hüppama minna. Lõpuks vanemad käisid kahe lapse kohta välja 10 eurot, et nende lapsed saaksid ainult 10 minutit lõbutseda. Lapsed kutsuti batuudilt ära just sellel hetkel, kui nad olid mängima hakanud, sest aeg oli läbi saanud," kirjeldab blogi olukorda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias