Tallinna õnnepalees abiellumine jätab rahakotti kuni 280-eurose tühimiku

 (63)
Pulmade teemapäev Õnnepalees
Pulmade teemapäev ÕnnepaleesFoto: Eero Vabamaegi

Tallinna perekonnaseisuamet tõstab alates 1. juulist hindu ja kui seni maksis abielu pidulik registreerimine laupäeviti 90 eurot, siis nüüdsest tuleb selle eest välja käia 250 eurot, millele lisandub 30 eurot riigilõivu.

Praeguse hinnakirja järgi maksab abielu pidulik registreerimine Tallinna perekonnaseisuametis kolmapäeviti ja neljapäeviti 35 eurot ning reedel ja laupäeval 90 eurot, kirjutab ERR.

Juulist kehtima hakkav hinnakiri aga kergitab tasud mitmekordseks: kolmapäeval ja neljapäeval abiellujatel tuleb maksta 60 eurot, reedel 200 eurot ja laupäeval 250 eurot.

Neile hindadele lisandub riigilõiv 30 eurot ja see sisaldab üksnes dokumentide vormistamist.

Tallinna perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask põhjendas hinnamuutust sellega, et teenuse hind ja teenuse sisu peavad olema kooskõlas.

"Tallinna perekonnaseisuamet on Eestis ainuke perekonnaseisuasutus, kes pakub piduliku abielu teenust neljas erinevas keeles. Sageli tuleb kasutada kahte keelt korraga, näiteks eesti-vene, vene-inglise, eesti-inglise, saksa-vene, eesti-saksa ja nii edasi.

Lisaks sellele saavad abiellujad Kase sõnul abielutõendile, mis on tavalisel A4 paberil, ilusad kaaned ja õnnesulepead, millega noorpaarid allkirjastavad abielukande.

Seotud lood:

Perebüroo juhataja märkis, et nende hoone on värskelt renoveeritud ning ruumid ilusad ja säravad, mis loob abiellujatele erilise pidulikkuse ja annab kaasa parima mälestuse.

"Kõik eelpool kirjeldatu moodustabki hinna, mis kindlasti kogu pulma eelarvet silmas pidades ei ole sugugi kõige kallim osa," lausus Kask.

Loe refereeritud artiklit ERR portaalis.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias