Tallinna tipprestoranid on valentinipäevaks välja müüdud

 (8)
Tchaikovsky, Telegraaf
Tchaikovskysse enam õhtuseks ajaks 14. veebruaril lauda ei saa.Foto: Priit Simson

Mis tähtpäeva all me 14. veebruarit ka ei tunneks, tuleb tõdeda, et suure osa jaoks meist on tegu romantilise õhtu veetmisega kaasneva võlu ja peavaluga. Kuhu siis sel aastal minna?

Uurides kolmeteistkümne Tallinna tuntud ja/või tunnustatud restorani kodulehekülgi ning helistades läbi nende kontakttelefone, võib järeldada, et kaks nädalat enne valentinipäeva pole sugugi liiga vara hakata tähtpäevaks plaane pidama. Soovides saada kindlasse restorani õhtuseks ajaks lauda, võib olla isegi liiga hilja.

14. veebruar langeb sel aastal pühapäevale. Kui lisada õhtusöögile restoranis ka sellele eelnev kinos- või teatriskäik, võib pidada kõige populaarsemaks vahemikuks, mil lauda reserveerida, kella seitsmest õhtul kella üheksani.

Kuna tegu on valikuga Tallinna toidukohtadest, mis endale ühel või teisel moel nime teinud, on mõistetav, et nendesse laua saamine ongi keerulisem. Enamik neist on leitavad Eesti parimate restoranide edetabeli esimesest poolest ning pole sugugi mitte odavaimate killast. Sellegi poolest, kui praegu telefon haarata ja helistada, kuhu saaks veel lauda?

1. Rataskaevu 16 - Rataskaevu 16 on Tallinna vanalinnas asuv romantiline restoran-kohvik, mis pole küll leitav restoranide edetabelist, kuid on Facebookis kasutajatelt välja teeninud märkimisväärsed 4,9 tärni viiest ning ohtralt kiidusõnu. Rataskaevu telefonile helistades vastas meeldiv teenindaja, et kahjuks ühtki lauda enam täismajaga Rataskaevu broneerida ei saa.

Seotud lood:

2. Restoran Tchaikovsky - Tchaikovsky asub maineka hotelli Telegraaf ruumides ning on parimate restoranide edetabelis auväärsel neljandal kohal. Vaatamata keskmisest krõbedamale hinnakirjale on kõik lauad Tchaikovskys 14. veebruari õhtuseks ajaks juba ära broneeritud. Sinna saab veel lauda alates kella ühest päeval kella poole neljani.

3. Cru - Cru valiti sel aastal eeskujuliku skooriga kõrgklassi restoranide nimistusse. Restorani kodulehelt leitava info järgi on sinna veel lauda võimalik saada küll.

4. Moon - Moon on Kalamajas asuv populaarne toidukoht ning ühes Cru-ga kõrgklassi restoranide nimekirjas. Mooni on esmaspäevase seisuga lauda saada kahel õhtusel ajal 19.15 ja 19.30 ning varasematel kellaaegadel.

5. NOA - NOA meelitab romantikuid vaadetega Tallinnale ja lahele. Ka NOA platseerus kõrgklassi restoranide hulka 73-punktilise skooriga. NOAs on lauda saada veel kella viieks õhtul ning kella kaheksaks õhtul.

6. Tuljak - Tuljak sai restoranide edetabelis isegi kõrgema skoori, kui temaga samasse OKO-gruppi kuuluv NOA, 76 punkti. Tuljakus on 14. veebruariks lauda saada veel kella 19.00, 19.30 ja 20.00.

7. Umami - Umami asub kahe magalarajooni vahel Kadaka teel. Restorani peetakse väga lastesõbralikuks. Ka Umami leidis oma koha kõrgklassi restoranide seas. Sinna on võimalik lauda saada kella 19.30 või enne kella viite õhtul.

8. Kolm sibulat - Kolm sibulat asub Telliskivis ning on samuti leitav restoranide edetabeli esimesest poolest. Laua broneerimine Kolme Sibulasse ei tohiks hetkel veel probleemiks olla.

9. Leib, Resto&Aed - kõrgklassi restoranide eesotsa platseerunud toidukoht on pühapäeviti hoopiski suletud.

10. Horisont - Swissotelis asuv Horisont sai heateenindus.ee hinnangul parima teeninduse tiitli. Lisaks sellele on restoranil kõrge 77-punktiline skoor restoranide edetabelis. Vaatamata kiidulaulule pole Horisont veel täiesti välja reserveeritud ning valentinipäevaks on võimalik lauda saada 18.00, 18.30, 21.00, 21.30.

11. Art Priori - Restoran kuulub restoranide edetabeli viie parima sekka. Art Priori on aga pühapäeviti suletud nagu ka Leib Resto&Aed.

12. NOA Peakoka Pool - Pärast Pädaste mõisa restorani Alexander on NOA Peakoka Pool teine parim restoran Eestis. Sealseid hõrgutisi aga 14. veebruaril nautida ei saa, sest pühapäeviti on restoran suletud.

13. Ö - Restoranide edetabelis pronksja kolmanda koha saanud Ö on samuti pühapäeviti suletud.

Pika uudistamise ning uurimise peale tekib küsimus, kas valentinipäev sel aastal mitte ebamugavale, pühapäevasele päevale ei sattunud ning nii tähistajate kui ka restoranipidajate võimalusi kärpinud.

Nõnda on nii mõnigi restoran 14. veebruaril suletud. Kel aga huvi nimetatud või ka mitmetesse teistesse hetkel nimetamata jäänud toidukohtadesse lauda saada, tasuks nüüd juba tegutseda või hoopis alternatiivina meeldejääv õhtusöök kodus koos valmistada.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias