Täna on viimane päev oma tulusid deklareerida


Tuludeklaratsioon-9
Foto: Taavi Arus

Täna on viimane päev esitada maksu- ja tolliametile 2016. aasta tuludeklaratsiooni. Täna on viimane päev taotleda ka madalapalgalise tulumaksu tagasimakset.

Kolmapäevase seisuga oli maksu- ja tolliametile oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud 642 636 inimest. Enne tänast tähtaega oodati veel eeldatavalt 25 000 deklaratsiooni.

Täna on viimane võimalus taotleda ka madalapalgalise tulumaksu tagasimakset. Kolmapäevaks oli taotluse esitanud 74 755 inimest, kellele kuulus tagastamisele 27,3 miljonit eurot.

„Taotluse esitamise eelduseks on tuludeklaratsiooni esitamine, seega kui täisealise töötaja aastane brutotulu jäi alla 7817 ja möödunud aastal töötati vähemalt kuus tervet kalendrikuud, siis soovitame tuludeklaratsioon ära esitada ja vaadata, kas vastate taotluse tingimustele,“ selgitas MTA teenindusosakonna juhtivspetsialist Hannes Udde.

Oma tulud tuleb deklareerida ka füüsilisest isikust ettevõtjatel (FIE). FIEdel on oluline meeles pidada, et tuludeklaratsiooni põhivorm A ja vorm E on vaja esitada kõikidel juhtudel ja ei ole oluline, kas ja kui palju ettevõtlusest tulu saadi. Juhul, kui ettevõtlustulu ei saadud, tuleb esitada vorm E nullidega. Deklaratsiooni peab esitama ka siis, kui ettevõtlus 2016. aastal katkestati või lõpetati. Vormil E saab andmed esitada ka eraisik, kes ei ole ennast füüsilisest isikust ettevõtjana registreeritud, kuid on saanud maksustamisperioodil ettevõtlustulu.

Seotud lood:

Neil inimestel, kes pole veel oma tulumaksu tagastust saanud ja samas on juba esitanud lisadokumendid, palub MTA varuda kannatust, kuna dokumentide läbi vaatamine võtab aega. Deklaratsioonide kontrollimahtu on eelkõige suurendanud selliste deklaratsioonide kasv, kus on esmakordselt deklareeritud eluasemelaenu intressid ja mis lähevad selle tõttu ka kõik ülevaatamisele.

Tulude deklareerimist puudutavat infot ja abi saab MTA kodulehelt, ameti teenindusbüroodest ja helistades infotelefonidele 880 0810 või 880 0811.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias