Tanklaketi juhi hinnangul võib kütusehind veelgi langeda

 (42)
Kütusetankimine
KütusetankimineFoto: Argo Ingver

Nafta maailmaturu hinnalangust arvestades võib eeldada kütuste jätkuvat odavnemist ka Eesti tanklates, ütles Circle K Eesti AS peadirektor Kai Realo.

"Kui nüüd nafta hind jääb sellisele tasemele nagu ta täna on, siis mida kauem ta seal püsib, seda kindlamini see mõju ja efekt tuleb ka tavaliste kütuste hindadesse," ütles Realo teisipäeval ERR-ile.

"Kahtlemata on see juba ka täna mõju avaldanud - kui veel eelmisel nädalal nägime hindu üle 1,4 euro siis tänaseks on need juba alla 1,4 euro. Selles mõttes on mõju juba näha, küll võib-olla mitte nii suur kui inimesed ootaksid," lisas Circle K Eesti haru juht.

Nafta maailmaturu hinnad on viimastel nädalatel märgatavalt langenud. Realo selgitas, et kuna kütuste ostmisel arvestatakse mingi perioodi keskmisi hindasid, siis ühepäevane või lühiajaline kõikumine suurte ettevõtete lepingulisi hindu nii palju ei mõjuta. "Aga kui trend kas tõuseb või langeb, siis hakkab see ühel hetkel välja paistma ka meie kütusehindades. Nii, et kui hind jääb nii madalale nagu ta täna on ja ei tõuse, siis ma siiralt ootan, et saame tanklates hindu edasi langetada," rääkis ta.

Realo rõhutas siiski korduvalt, et tanklates müüdava kütuse hinnast moodustavad 60 protsenti riigimaksud ja ligi kümnendiku ulatuses ka kütustele lisatav biokomponent, mis tähendab, et naftahinna muutusi ei saa otse bensiini või diislikütuse hinda üle kanda.

Seotud lood:

"Me teame kõik, et Eestis on väga kõrged maksud kütustele ja need maksud kehtivad nii biokomponendile kui fossiilsele kütusele. Ja biokomponendi hinda naftahind ei mõjuta, ehk et paratamatult üha vähem ja vähem tegelikult nafta hinnast sõltub see, kui palju muutub kütuse hind tanklates," tõdes ta.

Loe artiklit ERRis.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias