Tarbija katse kindlustusfirmat petta tõi talle kaela kriminaalmenetluse

 (2)
IF KINDLUSTUS
IF KINDLUSTUSFoto: Rauno Volmar

Tänavu suvel If Kindlustusele tahvelarvuti väidetava varguse kohta kahjuavalduse esitanud kodaniku osas on politsei tänaseks algatanud kriminaalmenetluse.

If Kindlustuse klientidel on koduse vara kindlustamisel kaitse all ka kaasas kantav vara, sealhulgas mobiiltelefon ning tahvelarvuti. Paraku on mitmed kliendid püüdnud valeinfo edastamisega kindlustusseltsilt hüvitist välja petta, enamjaolt on tegemist olnud telefonide ning tahvelarvutite varguste ja purunemistega.

If Kindlustuse uurijad on tänavu ligi 400 000 euro eest pettusi avastanud ning tõendanud.

Kindlustusseltsi uurimisüksuse juhi Arvi Rohuniidu sõnul näitab alustatud kriminaalmenetlus ilmekalt, et ka paarisaja eurosesse pettusesse suhtutakse täie tõsidusega. „Kindlustusuurijad teevad tihedalt koostööd politseiga ning ühise jõuga suudetakse ka pisemaid pettusi avastada ning tõendada. Olgu kohe öeldud, et uurijad on piisavalt kogenud ning kahtluse tekkimiseks peab selge põhjus olema, niisama kontrolli mõttes ausaid kliente kindlasti ei tülitata,“ selgitas Rohuniit.

Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juht Roger Kumm toonitab, et teadlikult valeütluste andmine avalduse esitamisel on kriminaalkorras karistatav. „Üldjuhul selgitame valeütlused välja juba uurimise algfaasis, kuid sellegipoolest saaks politsei valeavalduste tõendamisele kulutatud ressurssi suunata hoopis reaalsete kuritegude avastamisele,“ sõnas Kumm.

Seotud lood:

Kumm lisab veel, et Karistusseadustiku §212 järgi võib kindlustuskelmuse eest karistada rahatrahvi või kuni viieaastase vangistusega.

Suurim kindlustuskelmus leidis aset aastal 2013 summas 600 000 eurot.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias