Tarbijakaitseamet hoiatab: sõnumiga laenupakkuja lubatud rahast võib hoopis ilma jääda

 (9)
Sõnum
Foto: Eero Vabamägi

Tarbijakaitseamet soovitab kõigil hoiduda Leedu ettevõtte Tvitera edastatud Megalaenud.ee pakkumistest, kus kutsutakse nende kodulehel laenu võtma.

Amet soovitab reklaamile mitte reageerida. Tarbijakaitseametisse pöördunud tarbijate kogemusel võib laenusoovija ilma jääda nii registreerimistasust kui ka loodetud laenust.

Ettevõtte veebilehel avaldatud teabe kohaselt tuleb lehel laenutaotluse esitamisel taotlus kinnitada ning selle eest tasuda. Alles pärast seda lubab laenuandja esitada pakkumise. Tarbijakaitseametisse pöördunud tarbijate kogemuse põhjal ei ole tegelikult võimalik nimetatud veebilehe kaudu laenu saada, kuna ettevõtja ei esita pakkumist ega vasta ka hilisematele tarbijate pöördumistele. Seniste pöördumiste põhjal on laenusoovijad jäänud ilma makstud registreerimistasust ja ka loodetud laenust. Kõikide kaebustega on võimalik pöörduda politsei- ja piirivalveametisse. Inimesed, kes on juba pöördunud tarbijakaitseametisse, ei pea uut avaldust tegema.

Sõnumeid (reklaami) saadetakse ka inimestele, kes ei oma varasemalt mingit puutumust mainitud veebilehe ega ettevõttega.

Finantsteenuse pakkujad on kohustatud esitama reklaamides kohustusliku teabe, mida ei ole tarbijal võimalik saada megalaenud.ee lehelt ega saadud sõnumist. Samuti ei ole teada kuidas tuvastatakse laenutaotleja isik.

Seetõttu palub amet tarbijatel enne teenuse kasutama asumist olla äärmiselt tähelepanelik ning kahtluste korral mitte kergekäeliselt tehingusse astuda.

Kuvatõmmis sõnumist

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias