Tarbijakaitseamet lisas musta nimekirja mitu e-poodi, keda ei huvita seadused ega klientide rahulolu

 (11)
E-poodlemine
E-poodlemineFoto: Shutterstock

Mõtle kaks korda järele, enne kui nendest kauplustest midagi ostad.

"Tähelepanu! Juulis lisasime mustadesse nimekirja mitmeid ettevõtteid. Enne kui teed tehingu, vaata alati need nimekirjad üle," kirjutab tabijakaitseamet.

E-kauplejate musta nimekirja lisas tarbijakaitseamet Fosgrafe OÜ (35mm.ee), Rahaus OÜ (e-moobel24.ee), Viva Hulgi OÜ (viva.ee), Sonic Invest OÜ (carworlds.ee) ja Antart Holding OÜ (fokus.ee). Need e-poed ei järgi seadusi ja oma kohustusi tarbijate ees.

Tarbijavaidluste komisjoni musta nimekirja lisasime Gegard OÜ ja Adelli Kaubanduse OÜ, kes ei täida komisjoni otsuseid. Mõlema puhul oli tarbijale probleemiks lepingust taganemine.

Gegard OÜst veebipoest www.autmo.ee ostis tarbija sõiduki varuosana iluliistu, mille kaupleja lubas 3-5 päeva jooksul toimetada pakiautomaati. Paraku kaupleja seda lubatust ei täinud ja tellitud iluliist tarbijani ei jõudnudki.

Adelli Kaubanduse OÜst ostis tarbija karusnahkse vesti, millel ilmnesid kvaliteediprobleemid – hõlmade kinnituskonksud tulid õmblustest lahti. Kaupleja küll parandas toote, ent peagi ilmnes sama probleem ja lisandus uusigi.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias