Tarbijakaitseameti must nimekiri sai kopsaka täienduse. Vaata, mis kauplustest on tarbijad korralikult pügada saanud

 (57)
RAHA PABERRAHA EURORAHA EURO
RAHA PABERRAHA EURORAHA EUROFoto: Sven Arbet

Eelmisel nädalal sattus tarbijakaitse mustadesse nimekirjadesse tervelt 7 ettevõtet.

E-poodide musta nimekirja lisas amet ettevõtteid, kes ei täida nõudeid. OÜ Salonline (veeb www.hammaste-valgendamine.ee) ja OÜ SLS Solutions (veeb www.shoe-last-shop.com) annavad eksitavat ja ebapiisavat lepingueelset teavet, ei tarni kaupa ega tagasta raha ja ei vasta klientidele. OÜ Tallinn Dolls (www.tallinndolls.com) esitab eksitavat lepingueelset teavet ja ei paku piisavalt teavet.

Teise nimekirja, ehk tarbijavaidluste komisjoni otsuseid mittetäitnud ettevõtete nimekirja lisandus neli ettevõtet: OÜ Avander, AS ANOME, ja OÜ Lainel.

Tarbija ostis AS Avenderi mööblisalongist Practica 890 eurot maksnud diivanvoodi, millel ilmnes puudus. Kaupleja tunnistas puudust, kuid selle parandamine ebaõnnestus, mistõttu soovis tarbija lepingust taganeda.

AS ANOME Rakveres asuvas kauplusest ostis tarbija 899,20 eurot maksnud ATV, millel esinesid puudused, mida kaupleja ei kõrvaldanud.

Tarbija tellis Lainel UÜ Tartus asuvast Laine Köögistuudiost köögimööbli koos tehnika ja paigaldusega, ent kaupleja tähtaegselt kaupa üle ei andnud. Lisatähtajal jõudis kaup tarbijani, ent paigaldust ei tehtud. Tarbija soovis lepingust taganeda.

"Pea meeles, et enne kui teed tehingu, vaata alati meie mustad nimekirjad üle. Toonitame, et nimekirjad on ajas muutuvad - ettevõte eemaldatakse nimekirjast, kui õigusrikkumine on kõrvaldatud," märgib tarbijakaitseamet.

Seotud lood:

Komisjoni otsuseid mittetäitnud ettevõtete nimekirja leiad SIIT.

E-poodide musta nimekirja leiad SIIT.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias