Teadmiseks autojuhtidele: Eestisse sobimatud talverehvid võivad keelu alla minna

 (156)
Kummiproff
Foto on illustratiivne.Foto: Karin Kaljuläte

Liikluskomisjon otsib lahendusi liiklusohutuse tõstmiseks Eestimaa teedel. Seetõttu on kaalumisel nii Eesti oludesse sobimatu koostisega talverehvide keelustamine, rehvimustri jääksügavuse nõuete karmistamine kui ka rehvidele maksimaalse lubatud vanuse kehtestamine, kirjutab ERR.

Et vähendada talviste teeoludega juhtuvaid liiklussurmasid, on valitsuse juurde moodustatud liikluskomisjon eesotsas siseminister Katri Raikiga töötanud välja rea ettepanekuid ja saatnud need ettepanekutena majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumisse seaduseelnõu väljatöötamiseks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) veondus- ja liiklustalituse juhataja Sander Salmu ütles ERR-ile, et kõige kiiremini teostub ilmselt idee keelustada Eesti oludesse sobimatud talverehvid.

Nimelt jagunevad talverehvid laias laastus kaheks: ühed, mis sobivad Kesk-Euroopa kuni ca 0-kraadisesse talve ja teised, mis sobivad ka Põhjamaade talve, kus on nii külmakraade kui ka jäised teeolud.

Seotud lood:

Viimased on talverehvil märgistatud kas lumehelbe või lumise mäetipu kujutisega.

Ehkki ka teistel talverehvidel on märge M+S (Mud + Snow ehk muda ja lumi - toim.), mis justkui viitab nende talvekõlblikkusele, muutuvad need jäistes ja külmades oludes siiski jäigaks ega haardu enam teekattega, ka nende lamellid ei täida külmas enam oma funktsiooni.

"Need küll taluvad ka jahedamaid temperatuure, aga pole mõeldud jääoludesse," täpsustas Salmu.

Salmu kinnitas siiski, et järgmisest hooajast veel mingit keeldu selliste rehvide kasutamiseks ei kaasne, vaid inimestele jäetakse kindlasti piisav üleminekuaeg, et näiteks sellised värskelt käibele võetud talverehvid oleks võimalik lõpuni kasutada.

Ministeerium arutab ka, kas oleks mõistlik vähendada lubatud minimaalset rehvimustri jääksügavust. Praegu kehtib veoautodele nõue, et jääksügavus oleks vähemalt 1,6 mm ja sõiduautodel 3 mm.

Loe pikemalt ERRi portaalist.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias