Teine elektriliste tõukerataste pakkuja lubab peagi Boltile Tallinnas 100 tõukerattaga konkurentsi

 (8)
Teine elektriliste tõukerataste pakkuja lubab peagi Boltile Tallinnas 100 tõukerattaga konkurentsi
Citybee tõukerattad, mis peaks peagi hakkama Bolti elektrilistele tõukeratastele konkurentsi pakkuma.Citybee

Teise elektriliste tõukerataste pakkujana on teatanud Tallinna turule tulemisest Citybee Eesti, kes tegeleb autode ja kaubikute rentimisega.

„See, et Bolt esimesena teenust pakkuma hakkas, ei mõjuta meie protsesse ja olukorda – linnatranspordi seisukohalt on hea, et saame juba sel aastal on võimalik inimestel enda liikumist elektriliste tõukerataste abil kiiremaks ja mugavamaks muuta,” kommenteeris Citybee Eesti esindaja Heigo Protten.

Citybeel on plaanis Tallinnas lähiajal tuua lisaks Bolti pakutavatele tõukeratastele 100 enda tõukeratast. „Meie tõukerattad on mõeldud just sellise teenuse pakkumiseks, st tegu on tavakasutuseks mõeldud tõukerattast tugevama ja vastupidavama rattaga ning kasutusel on samuti Segway tooted,” sõnas Protten.

Hetkel täpset teenuse alustamise kuupäeva teada pole, see peaks selguma Protteni sõnul lähipäevil. Samuti selgub täpne teenuse hinnastus koos teenuse lansseerimisinfoga.

„Tallinnas on kindlasti ruumi vähemalt kahele pakkujale ning tekkiv konkurents aitab kindlasti tarbija jaoks kaasa teenuse kvaliteedi paranemisele,” oli Protten kindel.

Seotud lood:

Protten arvas, et ilmselt saab suurimaks murekohaks olema inimeste harjumine tõukeratastega linnapildis. „Tahaksin selles osas panna kõikidele teenuse kasutajatele südamele, et liigeldaks vastutustundlikult, arvestades teiste liiklejatega. Samuti on oluline tõukeratta korrektne parkimine, et meie teedele-tänavatele mahuksid sõbralikult ära nii jalakäijad, jalgratturid kui ka autod,” lõpetas ta.

Bolt pakub teenust alates kolmapäevast

Bolt alustas tõukerataste rendi teenusega kolmapäeval. Kesklinnas ja Pirital on pakkumisel 120 elektrilist tõukeratast, mida on võimalik rentida Bolti telefonirakendusega. Sõidu alustustasu on 50 senti, sellele lisandub minutihind 10 senti iga minuti eest.

Näiteks 10-minutiline sõit, millest piisab paari-kolme kilomeetri läbimiseks, maksab sõitjale 1,5 eurot. Ühe päeva jooksul maksab tõukeratta kasutamine sõitjale maksimaalselt 15 eurot. Tallinnas tegevuse alustamise puhul on tõukerataste lahtilukustamine kuni juuni lõpuni tasuta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias