Tele2 lubab "ebaharilikku": muudame lepingutingimused selgemaks ja vähendame leppetrahve

 (39)
TELE2
Foto: Mati Hiis, õhtuleht

Tele2 teatas, et tegi midagi ebaharilikku saates sadadele tuhandetele klientidele teavituse lepingutingimuste muudatuste kohta, mille kohaselt lõpetab mobiilsideoperaator ära teenustasude ja leppetrahvide küsimise ning hakkab seniseid tasulisi teenuseid ilma rahata jagama. Muuhulgas muudab ettevõte ka oma lepingutingimused lihtsamaks.

Kevadel tööd alustanud Tele2 uue juhi Chris Robbinsi sõnul loobub Tele2 teadlikult iga kuu kümnete tuhandete eurode teenimisest.

“Trikke pole, loobume ise küll rahast, aga see tundub meie klientide suhtes aus. Paljud telekomifirmade küsitavad lisatasud on ajale jalgu jäänud ja tarbijale kahjulikud. Muutsime oma lepingutingimused oluliselt paremaks, vähendasime tasusid ja leppetrahve, et liikuda sammhaaval eesmärgi poole saada Eesti parima teenindusega ettevõtteks,” lisas Robbins.

Näiteks ei küsi Tele2 enam tasu kõnede eristuse tellimise eest ning üks paketivahetus kuus on klientidele tasuta. Tele2 klientide jaoks kaovad kõik tähtajalise lepingu enneaegse lõpetamisega seotud trahvid. Juhul kui tähtajalise lepinguga on seotud seade, siis klient tasub vaid lepinguga seotud seadme jääkväärtuse või kui seade on saadud tasuta või soodustusega, siis soodustuse ning telefoni jääkväärtuse, kuid mingit leppetrahvi sellele ei lisandu.

Samuti lõpetab Tele2 teenustasu küsimise rahvusvaheliste ning eritariifsete kõnede ja sisuteenuste piiramise eest. Edaspidi on tasuta ka ostudokumendi koopia tellimine ja seenioritele arve tasumine esinduses.

Seotud lood:

Kui kliendil peaks tekkima võlgnevus, siis langetas Tele2 viivisemäära senisega võrreldes kolm korda. SIM-kaardi uue vastu vahetamise tasu langes ligi 50%.

Senised tasulised mugavusteenused nagu telefoni seadistamine või ekraanikaitse paigaldus on kõigi operaatorite klientidele edaspidi Tele2 esinduses tasuta.

Robbinsi sõnul kirjutab Tele2 koos tasude soodsamaks muutmise ja kaotamisega ümber ka oma lepingu üldtingimused.

“Senine tavaline Tele2 kliendileping oli 11 täislehekülge pikk juriidiline tekst. Muutsime keelekasutuse lihtsamaks, võtsime ebaõiglased tingimused välja ning tegime kliendisõbraliku lepingu. Uus leping on alla nelja lehekülje pikk ning sellises keeles, millest igaüks aru saab,” rääkis Robbins.

“Suurepärane kliendikommunikatsioon on üheselt mõistetav ja läbipaistev. Kliendid vihkavad ja kardavad väikeses kirjas ja varjatud tingimusi, mida kõik operaatorid siiamaani on kasutanud ja me teadsime, et peame seda muutma,” ütles Robbins.

“Mingeid väikses kirjas trikke ega varjatud hinnatõuse uude lepingusse peidetud pole, lihtsalt sisu muutub arusaadavamaks,” lubas Robbins.

Uued Tele2 lepingu üldtingimused ja lihtsustatud hinnakiri hakkavad kehtima 25. juulist.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias