Telesaatesse helistamine tõi vaatajale ligi 500-eurose mobiiliarve

 (120)
Mobiiltelefoniga helistamine
Mobiiltelefoniga helistamineFoto: Tanel Meos

Delfile kirjutas lugeja, kes kurtis, et püüdis osa võtta Kanal 2 telemängust "Mängi ja Võida". Lugeja püüdis helistada stuudiosse sadu kordi, et liinile pääseda, kuid see tal ei õnnestunudki. Seeasemel sai ta ligi 500-eurose kõnearve.

Ka Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) on telemänguga seoses tarbijaid hoiatanud, et tasulistele numbritele helistades peab olema ettevaatlik.

TTJA-le on telemängu kohta saadetud kaebused, mis on viidanud, et tarbijale ei pruugi mängus osalemise tingimused olla piisavalt selged ja arusaadavalt teatavaks tehtud, mistõttu alustas amet menetlust täpsemate asjaolude välja selgitamiseks.

Telesaatesse helistanud lugeja sõnas, et püüdis sadu kordi helistades saada saatesse. "Ega keegi ei ütle sulle seda, et see tasuline on! Tädi toru otsas korrutab vaid, et hetkel ei pääsenud liinile, helista uuesti. Olen mina alles loll," oli 487-eurose telefoniarve saanud lugeja õnnetu.

"Lootsin saada liinile. Arvasin, et tasu on siis, kui ma ka liinile saan. Tihti oli hoopis nii, et kõne lihtsalt katkes pärast helistamist või ei saanud üleüldse ühendust numbriga," jätkas ta.

Saatesse helistamise kõne hind on 1,50 eurot. Ka teised lugejad on kurtnud, et on pidanud seda minutihinnaks, mitte ühe kõne tükihinnaks.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias