TEST: Kumb on parem - ioniseeriv või tavaline föön

 (3)
TEST: Kumb on parem - ioniseeriv või tavaline föön
Foto: Vallo Kruuser

Ioniseerimisfunktsiooniga föönid lubavad vähendada juustes staatilist elektrit ning föönitamise tulemusena ilusamaid ja tervemaid juukseid. Saksamaa tarbijakaitseorganisatsioon testis 11 ioniseerivat ja nelja tavalist fööni. Selgus, et ioniseerimisfunktsiooniga föönide tulemused ei erine oluliselt tavalistest föönidest.

Ioniseeritud osakesed, mis koos õhuga juustesse jõuavad ei anna testi tulemuste põhjal juurde ei  juuste kohevuses ega tugevuses. Küll aga andsid need föönid parema tulemuse lendlevate juuste puhul - ioniseerimisfunktsiooni aitas tõesti staatilist elektrit vähendada.

Eriti veenvalt esines testis Braun Satin Hair 7 HD710, ioniseeriv föön, mis oli testitavatest föönidest kallimate seas. See sai ainsa seadmena testijatelt „väga hea" hinde. Eriti positiivsena toodi esile, et seade ei muutnud juukseid liialt kuivaks ja hapraks.

Mitte palju halvema tulemuse saavutas sama firma veidi soodsam mudel, millel ioniseerimisfunktsiooni ei ole.  

Soodsa hinnaga iooniseeriv föön Silvercrest IAN 96264 sai oma kehva funktsionaalsuse ja vastupidavuse tõttu kasina hinnangu.
Samuti toodi negatiivsena esile Clatronic HTD 3363 ja Vidal Sassoon Infra Radiance VSDR5835E. Nende ioniseerimisfunktsioonita föönide puhul oli lisaks muule probleeme ka seadme turvalisusega.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias