TOP 10 | Mis sõiduautod läksid aprillis Eestis kõige paremini kaubaks? Müügiedetabeli esikahte pääses värske üllataja

 (65)
Toyota
ToyotaFoto: Madis Veltman

Tipus troonivad Toyota autod, järgnevad Škoda ja Volkswagen.

Aprillis müüdi Eestis 2534 uut sõiduautot, mis ületab möödunud aasta aprillikuu müügi 4,5%.

Kui käesoleva aasta esimestel kuudel elas uute sõiduautode turg üle languse, siis oli selle põhjuseks läinud aasta esimestel kuudel toimunud ettevõtete poolt aktiivne autode vahetamine ökonoomsemate vastu. Eelmise aasta algul toimunud suure tõusu järel aprillis turg rahunes ja seetõttu on tänavuse aprilli müük juba normaalses võrdluses ja 4,5-protsendiline tõus AMTELi prognoosidele vastav.

Automarkidest vallutas edetabeli tipu Toyota 428 autoga, järgnesid Škoda ja Volkswagen, vastavalt 326 ja 194 müüdud sõiduautoga. Mudelitest olid populaarseimad kaks Toyota mudelit, RAV4 ja Corolla, milliseid müüdi vastavalt 174 ja 125. Kolmandaks platseerus Škoda Octavia 113 autoga.

Ära tasub märkimist Toyota Corolla viimase aja tõus, sest möödunud aastal autot edetabelis polnud, kuid sel aastal on müüginumbrid võrreldes teiste autodega jõudsalt kasvanud.

Nelja kuu kokkuvõttes on tänavu müüdud 8708 uut sõiduautot ja esimese kvartali tulemuste tõttu on seda 3,8% vähem kui möödunud aasta samal perioodil.

Jätkuvalt oli ka aprillis kõige populaarsem segment keskmised maasturid, milliste osakaal kogu müügist moodustas 25,3%. Teiseks enim eelistasid tarbijad väiksemaid keskklassi autosid (23,5%). Uusi hübriidautosid müüdi aprillis 248 ja elektriautosid 3.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias