TOP 10 | Vaata, milliseid tooteid ostavad Eesti inimesed IKEAst kõige rohkem

 (15)
IKEA Eesti pressipäev
IKEA Eesti pressipäevFoto: Priit Simson

IKEA Eesti e-poes ning väljastuspunktis 2019. aastal kõige rohkem müüdud toodete seast leiab nii kodu- kui kontorimööblit, lauanõusid kui ka mänguasju, teatab ettevõte pressiteate vahendusel.

„Suurem osa Eesti menutooteid, nagu LACK laud, MALM kummut ja KALLAX sari või POKAL klaasid, on ikoonilised IKEA tooted, mis kroonivad pidevalt toodete tipus. Nii on nad populaarsed nii teistes Balti riikides kui ka teistel turgudel,“ lausus IKEA Tallinna väljastuspunkti juht Aleksejs Mihailovs. Samas on Tallinna väljastuspunkti planeerimisalas, kus klientidele pakutakse individuaalseid köögi-, garderoobi- või muude mööblisüsteemide planeerimise konsultatsioone, kõige populaarsemad METOD köögid ja PAX sarja riidekapid.

Mihailovs lisas, et kõik nimekirjas olevad tooted on multifunktsionaalsed ja ajatud ning seejuures ka taskukohased paljudele. „Toodete taskukohasus, hea disain ja kvaliteet on meie peamine fookus,“ selgitas IKEA Tallinna väljastuspunkti juht.

IKEA pakub igas maailma poes sama valikut, kuid igal turul on lisaks valikus tooted, mis on just selles riigis olulised ning nende laoseisu kohandatakse nii, et tooted oleks pidevalt saadaval. „IKEA viib igas riigis regulaarselt läbi kodukülastusi ja küsitlusi, et mõista paremini, kuidas kohalik rahvas elab, millest nad unistavad ja milliste probleemidega rinda pistavad. Oleme tähele pannud, et eestlased armastavad naturaalseid materjale ning rahulikke maalähedasi värvitoone,“ kirjeldas Mihailovs.

Seotud lood:

HEMNES päevavoodi

HEMNES päevavoodi on loodud täitma nelja funktsiooni. See on üheaegselt nii üheinimesevoodi, kaheinimesevoodi, diivan ja mitme sahtliga kummut, et lahendada korraga mitu põhivajadust sinu kodus. Selline funktsionaalsus on eriti väärtuslik väikeses ruumis. Päevavoodi lihtne ja nutikas disain tagavad selle sobivuse peaaegu kõikjale.

MALM magamistoa sari

Kõik MALM magamistoa sarja tooted on ajatus stiilis ja loodud nii, et kõik sarja tooted kestaksid kaua ning sobiksid omavahel. Nii saad soovi korral terve magamistoa sisustada ühtses stiilis. MALM kummutid on saadaval paljudes ei mõõtudes, et igaüks leiaks endale sobiva kummutilahenduse.

MARKUS kontoritool

Mugavalt istudes on parem nii tööefektiivsus kui ka tuju. IKEA kontoritoodete sarja kuuluvat MARKUS tooli on testitud kasutamiseks professionaalses kontoriruumis ja see vastab seega kõikidele ohutus-, vastupidavus- ja stabiilsusnõuetele. Tooli saab reguleerida nii, et see vastaks igat tüüpi keha vajadustele ning selle sisseehitatud alaseljatugi hoiab selja õiges asendis. Õhku läbi laskev võrk seljatoel muudab tooli välimuse kenamaks ja vähendab ühtlasi kahjulikku mõju keskkonnale, kuna tänu tooli lamedale vormile ja vähesele massile saab korraga transportida rohkem toole.

LACK laud

Varajastel 80ndatel LACK laua kallal töötanud disainerite meeskond võttis endale missiooni valmistada laud, mis on kerge, lihtsasti kokkupandav, esteetiline ja võimalikult taskukohane. Nad avastasid, et kasutades laua puhul sama taktikat, mida seni oliti kasutatud uste puhul, saab neid valmistada kiiremini ja soodsamalt. Nüüd on see üks enimmüünud IKEA tooteid üle kogu maailma. Seda tänu disainile ja otseloomulikult ka taskukohasele hinnale - Eestis maksab see nüüd vaid 5,99 €.

KALLAX sari

KALLAX sari on populaarne tänu enda lihtsusele, taskukohasele hinnale ja paindlikkusele. KALLAX sarja tooteid saab kasutada üksinda või omavahel kombineerida. Pane enda asjad riiulisse, et kõik oleks kenasti nähtaval, või täienda erinevate tarvikute, karpide ja korvidega, et segadus silma alt ära peita. Kas teadsid, et kodus valitsev segadus on üks peamisi koduseid stressiallikaid, nagu selgus IKEA koduse elu küsitlusest? Selles kontekstis võib just KALLAX olla ideaalne lahendus. Tänu KALLAX kuubikute lihsale disainile on need tõeliselt paindlikud ja mitmekülgsed.

MICKE kirjutuslaud

Disainer Henrik Preutz lõi MICKE sarja eesmärgiga luua üks tõeline unistuste toode, mis on võimalikult funktsionaalne, võttes seejuures minimaalselt ruumi. Kõik osad on sama sügavuse ja kõrgusega, et igaüks saaks luua just endale sobiva MICKE mööblikombinatsiooni. Kirjutuslauas on eriline auk juhtmete jaoks, et need oleks alati käeulatuses, seejuures silma riivamata.

DUKTIG mänguköök

Pisikeste kokkade ja pagarite unistus. Pliidipealne on varustatud valgustitega, mida saab sisse ja välja lülitada. DUKTIG mänguköök kasvab koos lapsega, kuna selle jalgu saab reguleerida 3 asendisse.

METOD köögid

Aastakümnete jooksul on IKEA võtnud kuulda inimesi üle kogu maailma selleks, et disainida köök, mis vastaks inimeste igapäevavajadustele. Pikaaegse kogemuse tulemuseks on stiilsed, funktsionaalsed ja vastupidavad köögid, kus inimesed hea meelga mitmeid tunde korraga veedavad. Selleks, et vastata inimeste erinevatele vajadustele, sai loodud paindlik köögisüsteem, mille kapid sobivad kõigile ning mille saab paigaldada peaaegu kõikjale. Pole vahet, kui suur või väike sinu kodu on, 25-aastase garantiiga METOD köök teenib sind pikalt.

POKAL klaasid

Disainiklassika POKAL klaasi võib leida paljudest kodudest ja kohvikutest. Sellesse võib valada nii külma kui kuuma joogi ning klaasid on saadaval eri mõõtudes ja värvitoonides. Tänu soodsale hinnale - 0,49 € - saab igaüks seda endale lubada.

OFTAST lauanõud

OFTAST töötab hästi paljudes köökides üle kogu maailma. Disainer Henrik Preutz disainis OFTAST lauanõud eesmärgiga kombineerida funktsionaalsus väga soodsa hinnaga - 0,59 €. Ta andis taldrikutele ja kaussidele ajatu, funktsionaalse ja harmoonilise vormi ning valis materjaliks tugevdatud klaasi, mis on õhuke ja elegantne, ent samas vastupidav.

Lisaks sellele on IKEA Rootsi toidupoest ostetud enim SMAKRIK õli. Üks populaarsemaid tooteid Rootsi toidupoes on SMAKRIK õli. Põllumehed, kes enda põllusaadusi SMAKRIK õlide tootmiseks jagavad, järgivad rangeid ökoloogilisi juhiseid. Kõik SMAKRIK rapsiõlid on pressitud mehhaaniliselt ja filtreeritud ilma kemikaalideta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias