Tormikahjudest tuleb pidevalt uusi teateid


Tormijärgne hommik Tallinnas
Foto: Madis Veltman

Nädalavahetuse tormituultes kannatanud kliendid on seni PZU Kindlustusele teatanud ligi 50 varakahjust ja 7 kaskokahjust. Kahjuteatiste arv kasvab pidevalt ning kahjusummad täpsustuvad.

„Summadest on veel vara rääkida, kuid on selge, et kahjude arv kasvab oluliselt. Tõenäoliselt laekub suurem osa PZU Kindlustuse kahjuteadetest nädala keskpaigaks, kuna kliendid alles avastavad varale tekkinud kahjustusi. Seni on valdavalt tegu juhtumitega, kus murdunud puud või oksad on omakorda vigastanud maja, kõrvalhooneid või autot. Majakatuste vigastused on kaasa toonud ka pisikesi veekahjusid," ütles PZU Kindlustuse kahjukäsitluse ja klienditeeninduse osakonna juhataja Eero Link.

PZU kodukindlustus hüvitab kindlustatud esemele tormi tõttu tekkinud kahju mille põhjuseks langenud puu või muu ese, rahe või rüsijää. Samuti loetakse tormikahjuks kindlustatud eseme selliseid kahjustusi, mis said tekkida üksnes tormi tagajärjel. PZU Kindlustuse tingimuste kohaselt on torm tuulepuhang, mille tugevus on vähemalt 18 meetrit sekundis.

PZU Kindlustus soovitab tormikahjude ennetamiseks kontrollida, ega õuedel ei ole lahtiseid esemeid, mis võivad tugeva tuulega lendu tõusta ning hooneid ja muud vara kahjustada. Samuti tuleb inimestel võimalusel püsida siseruumides.

Tormikahjude vältimiseks on soovitav puudelt eemaldada need puuoksad, mis tormituules võivad murduda ja langeda elektriliinidele, olla ohuks ehitistele või muule varale. Autod tuleb parkida kaugemale suurtest puudest, sest ka murdunud oks võib tekitada suure kahju, rääkimata terve puu langemisest autole.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias