Tõrva ühistu juht: Valkas toimub massihullus, hinnad Eestis sageli odavamad

 (240)

Tõrva tarbijate ühistu juhataja Ilona Leetma sõnul on Valgamaal juba tänaseks riigi alkoholipoliitika tõttu aktsiisitõusu plaan müüki oluliselt vähendanud. Võitnud on sellest vaid kohalik tarbija, kes ostab Läti poolelt odavamat alkoholi, kuid seda märksa suuremates kogustes kui varem.

„Inimesed koopereeruvad, sõidavad ühiselt Läti Vabariiki ja lisaks sellele, et sealt ostetakse alkoholi, ostetakse sealt ka muid kaupu. Meie väikestele kauplustele pole see mitte väga soodne,"

Hinnavõitu otsima minevad inimesed aga sageli komistavad, sest eriti praegu, mil jaanieelsel ajal on ka mitmetes Eesti kauplustes suured hinnasoodustused, võib Läti poolelt „soodushinnaga" ostetud kaup olla hoopis kallim, kui see olnuks Eestist ostetuna.

„Tegin ise ka väikest hinnavõrdlust. Nii mõnelgi tootel täheldasin meie puhul odavamat hinda. Inimesed on läinud kaasa mõttega, et seal on kõik odavam. Päris nii see aga pole," vaidleb Leetma tekkinud kohalikule massipsühhoosile vastu.

Leetma sõnul on kange alkoholi aktsiis pudeli hinnas Eestis 4,30. „Läti Valkas maksab kõige odavam viin 4,40. Väikesed arvutused - saame aru, et me ei saa kunagi nii odavat alkoholi Eestis müüa," vaidleb Leetma vastu levinud arvamusele, et kaupmees koorib.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias