Transaviabaltika jätkab Kuressaare lennuliini teenindamist, Maanteeamet pikendas lepingut

 (1)
Transaviabaltika lennuk
Transaviabaltika lennukFoto: Jüri Norkroos

Alates 1. juunist 2019 teenindab Tallinn-Kuressaare-Tallinn lennuliini JSC aviation company "Transaviabaltika", kes lendas antud liinidel ka varem.

Lepingu kohaselt teenindab antud liini 19-kohaline lennuk ning nädalas tehakse 12 lendu. Üks reis maksab 25 eurot inimese kohta.

Lennupiletite müük on avatud kodulehel saartelennud.ee.

Maanteeameti eesmärk on sõlmida võimalikult kiiresti leping suurema lennuki toomiseks Tallinn-Kuressaare-Tallinn liinile, mis vastab paremini kohalike inimeste vajadustele.

Olukorra leevendamiseks kinnitas JSC aviation company "Transaviabaltika" Maanteeametile, et on vajadusel valmis reedeti ja pühapäeviti teenindama Tallinn-Kuresaare-Tallinn liini kolmel korral päevas.

Tallinn-Kuressaare-Tallinn liinil pikendati vastavalt ühistranspordiseadusele liini teenindanud vedajaga avaliku teenindamise lepingut kuni uue vedaja leidmiseni. Kuna hankeprotsess käib, siis oli oht, et liini teenindamine katkeb.

Uus leping sõlmiti kuni kaheks aastaks. Antud leping on võimalik lõpetada kahekuulise etteteatamisajaga juhul, kui Maanteeamet on uue vedaja leidnud. Siiani oli oht, et lennud Saaremaale võivad 1. juunist katkeda, sest riigihangete vaidlustuskomisjon (VAKO) tühistas mai lagul maanteeameti 8. aprillil tehtud otsuse tunnistada Transaviabaltika Tallinna-Kuressaare lennuliini hanke võitjaks.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias