TTJA algatas juba teise reisiettevõtja suhtes menetluse, kuna reisijatele ei suudeta tühistatud reiside eest raha tagastada

 (39)
Amet kogub reisijate avaldusi, kes pole raha tagasi saanud!
Tel Aviv rand
Tel Aviv randFoto: Jaanus Lensment

Reisiettevõtja osaühing Kumari Reisid (registrikood: 10951423) teavitas 25.05.2020 Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametit (TTJA), et ei suuda oma maksevõime tõttu täita pakettreisilepingust tulenevaid kohustusi reisijate ees, millest tulenevalt algatas TTJA tagatise kasutamise menetluse.

TTJA kogub reisijatelt avaldusi ära jäänud pakettreisi või selle osa või lunastamata pakettreisi kinkekaardi eest tasutud raha tagasi saamiseks.

Avalduse esitamiseks tuleb täita ja allkirjastada vastav vorm, mille leiab TTJA veebilehelt. Avaldus koos asjakohaste lisadokumentidega tuleb saata hiljemalt 24.06.2020 e-posti aadressile reis@ttja.ee või tavapostiga Endla 10a, 10142 Tallinn.

Pärast avalduse esitamiseks määratud tähtaega esitatud avaldused jäetakse läbi vaatamata.

Reisiettevõttel osaühing Kumari Reisid on kaks kehtivat tagatist. Kehtivate tagatiste kogusumma on 20 000 eurot ning tagatiste väljaandjaks on AB “Lietuvos draudimas“ Eesti filiaal.

Seotud lood:

Reisikorraldaja tagatist kasutatakse reisijate reisilt tagasitoomiseks, vajadusel tagasitoomiseni majutamiseks, reisitasu tagastamiseks reisijale pakettreisi ärajäämise korral või hüvitise tasumiseks pakettreisi ärajäänud osa eest, tasu tagastamiseks lunastamata pakettreiside kinkekaartide eest.

Nendel reisijatel, kes maksid reisi eest krediitkaardiga, soovitame ühendust võtta oma pangaga, et uurida makse tühistamise võimaluste kohta.

Kui reisiostja oli jõudnud sõlmida ka reisitõrkekindlustuse, tuleks pöörduda oma kindlustusfirma poole ja küsida üle, kas reisifirma maksejõuetus on kindlustuskaitsega hõlmatud.

Kui reisiettevõtjalt on ostetud üksikuid reisiteenuseid, näiteks ainult lennupilet või ainult majutus, siis ei kuulu need hüvitamisele reisiettevõtja tagatise arvelt.

Sama probleemi esineb veel

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) algatas 15.05.2020 reisiettevõtja aktsiaselts Fix Ideed Estonia (registrikood: 10892910) tagatise kasutamise menetluse.

Reisiettevõttel aktsiaselts Fix Ideed Estonia on kehtiv tagatis kogusummas 35 000 eurot, mille on välja andnud Salva Kindlustuse AS.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias