Tunne Eestimaad: kui kaua tuleb Eesti pikima liini bussis istuda ja palju see „lõbu“ maksab?

 (33)
Hommikune ühistransport Tallinnas
Foto: Rauno Volmar

Eesti kõige pikemad bussiliinid kulgevad risti üle Eesti ning ühendavad saari kõige idapoolsemate linnadega.

Ajaliselt ja marsruudilt kõige pikem liin Eestis, millele maanteeamet on liiniloa väljastanud, kulgeb Tartu ja Kuressaare vahel, kestab 6 tundi ja 15 minutit läbides 334 kilomeetrit ning maksab 18 eurot.

Nimetatud Eesti pikim bussiliin teeb oma teekonnal 36 peatust. Bussiliini opereerib Sebe ehk Eesti Buss OÜ.

Foto: Kuvatõmmis

Teisele kohale jääb Kuressaare ja Valga vahel liikuv bussiliin, mida opereerib ettevõte Sirel Reisid OÜ. Selle bussiliini teel on 16 peatust, pilet maksab 17 eurot ning sõit kestab 5 tundi ja 5 minutit. Buss läbib 307 kilomeetrit. Pilet sellel liinil maksab 17 eurot.

Foto: Kuvatõmmis
Seotud lood:

Pikkuselt kolmas liin on Tallinna ja Vastseliina vahel liikuv ja Sebe opereeritav. Selle bussi teele jääb 20 peatust, läbitakse 286 kilomeetrit ning sõit kestab ajaliselt 4 tundi ja 25 minutit.

Foto: Kuvatõmmis

Neljandale kohale jääb Tallinna ja Antsla vaheline bussiliin, mille jooksul peatub buss 31 korda, läbib 283 kilomeetrit (kestab see ajaliselt 4 tundi ja 25 minutit). Bussiliini teenindab Taisto Transport AS ning piletihind on 13 eurot.

Foto: Kuvatõmmis

276-kilomeetrise bussiliiniga jääb Tallinna ja Haanja vahel liikuv MK Autobuss AS-i poolt opereeritav viiendale kohale. Sel liinil on 15 peatust ja sõit kestab 4 tundi ja 6 minutit. Sõit maksab 12 eurot.

Foto: Kuvatõmmis
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias