Tunnustatud tarbijaportaal testis, milline nõudepesumasinate tootja on hetkel maailma parim

 (39)
NÕUDEPESUMASIN
Foto: Raigo Pajula

Mitte väga kaua aega tagasi olid nõudepesumasinad seest poolt kõik suuresti ühesugused. Viimasel ajal on tootjad muutumas innovaatilisemaks, lisades riiuleid ning muutes tiivikute toimemehhanisme, et veega saaksid kaetud ka nn pesumasina pimedad nurgad.

Tänapäeva nõudepesumasinad peavad ühtlasi tagama ka energiasäästlikkuse ning suutma tagama hea tulemuse aina väiksema veekuluga. Seega hea nõudepesumasin on selline, mis teeb töö ära väga hästi, mis on vaikne ning energiasäästlik.

Ameerika tarbijatestide portaal Consumer Reports valis tänavusteks parimateks nõudepesumasinateks Kenmore'i mudeli 12793, mille hind USAs on pea 1100 eurot. Teisele ja kolmandale kohale paigutas portaal KitchenAid'i mudelid KDTM704ESS ning KDTM404ESS.

Ka Eesti tarbijale tuttava tootja mudel pääses esiviisikusse. Selleks oli Boschi Ameerika turule toodetud Ascenta masin. Portaal kiidab Boschi nõudepesumasinaid, kuna need vastavad kõige paremini hinna ja kvaliteedi suhtele.

Konkreetse masina kohta kirjutab Consumer Reports, et tegemist on tipptasemel tulemust garanteeriva mudeliga, mis on samal ajal mõistlikus hinnaklassis (700 dollarit, mis teeb eurodesse ümber arvestades umbes 640).

Consumer Reportsi testis saavutas Boschi masin hea tulemuse ka plastikesemete pesus. Ka peeti seda üheks kõige vaiksemaks nii pesu- kui kuivatustsüklis. Ning lisaks on tegemist väga energiasäästliku mudeliga. Portaal lisab, et Boschi võib pidada üheks maailma usaldusväärsemaks nõudepesumasinate tootjaks.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias