Tunnustatud test tõestab, kuidas kõige tülikamad plekid riidest välja saab

 (8)
Tunnustatud test tõestab, kuidas kõige tülikamad plekid riidest välja saab
Foto: Scanpix

Ameerika tarbijatestide sait Consumer Reports toob välja kolm nutikat nippi, mis nende testide tulemusel on näidanud kõige paremaid tulemusi sinepi, punase veini ja närimiskummi eemaldamisel kangalt.

Kollane sinep

Sinepi koostises sisalduv kurkum pole mitte ainult see, mis annab sinepile kollase värvuse, vaid ka põhjus, miks sinepiplekke on nii keeruline kangalt maha saada. Et see õnnestuks, tuleb riidele kukkunud sinep (näiteks noaotsaga) niimoodi ära kraapida, et see riidele rohkem laiali ei läheks. Seejärel sega üks teelusikatäis nõudepesuvahendit ühe tassitäie sooja veega, hõõru lahus tugevalt kangasse ja loputa hoolikalt välja ning pane seejärel riideese päikese kätte kuivama (kurkumiin on väga tundlik päikesevalgusele - see on justkui looduslik valgendaja).

Punane vein

Loobu soovitusest punase veini plekke valge veiniga maha pesta. Või kasutada suhkru-sooda segu. See võib küll kohese efekti anda, kuid aja möödudes pead leppima pruunika laiguga, mis punase veini plekki meenutama jääb. Valge veini asemel proovi plekk märjaks teha ning seejärel köögipaberiga ära kuivatada. Siis võta švamm ja hõõru nõudepesuvahendi ja sooja vee segu plekki sisse. Kui kangas on veel märg, kanna sinna kolmeprotsendilise sisaldusega vesinikperoksiidi ning seejärel lase päikesevalgusel plekile peale paista.

Närimiskumm

Närimiskummi ei saa välja pesta ning külmutamine ja seejärel kanga hõõrumine võib kangast kahjustada. Vaja on hoopis tugevat spordisalvi (näiteks Bengay). See valuvaigistav geel sisaldab metüülsalitsülaati, mis lahustab närimiskummi baasmaterjali. Proovi teha nii: võta föön, kuumuta kummi, kraabi noaotsaga maha nii palju kui tuleb ning seejärel hõõru sisse spordisalv. Seejärel võta gripkott, et võtta viimane kangale jäänud närimiskummi jääk (kumm on keemiliselt paremini kontakteeruv gripkotiga kui pabersalvrätikuga.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias