Tuntud Eesti ettevõtte toote analoogi leiab Hiina veebipoest enam kui kolm korda soodsamalt

 (55)
Tuntud Eesti ettevõtte toote analoogi leiab Hiina veebipoest enam kui kolm korda soodsamalt
Sama toode on Aliexpressis hulga soodsamalt müügis.Kollaaž (Click&Grow/Aliexpress)

Tuntud nutilillepottide müüja maitsetaimede säilitaja analoogi leiab Hiina veebipoest Aliexpressist rohkem kui kolm korda soodsama hinnaga.

Click & Grow kodulehel maksab maitsetaimede säilitamiseks mõeldud toode 19.95 eurot.

Originaaltoode Click&Grow veebipoes Kuvatõmmis

Täpselt samasuguse välimusega toote leiab Aliexpressist aga hulga soodsamalt. Hiina veebipoe leheküljel tuleb sama väljanägemisega ja funktsiooniga toote eest välja käia 6.05 eurot, hinnale lisandub 0.55 eurot kohaletoimetamise tasu Eestisse.

Analoogtoode on Aliexpressis oluliselt soodsamalt müügis. Kuvatõmmis
Seotud lood:

Ettevõte Click & Grow võitis 2011. aastal ettevõtluse auhinna oma innovaatiliste lillepottide eest, mis kasvatavad taimi elektroonika abil, lisada tuleb vaid vesi ja patareid.

Teisigi Eesti tootjaid ja disainereid on kopeeritud

Varem on meedias olnud juttu, kuidas Eesti tootjad ja disainerid on avastanud enda tooteid mujalt maailmast, peamiselt Hiinast. Kopeeritud on näiteks Tanel Veenre kõrvarõngaid, Jaanika Saare lillemantlit, ÖÖD disainerite maju.

Tanel Veenre rääkis mullu detsembris ERR Pealtnägijas, et avastas kaks aastat tagasi, et tema kõrvarõngad muutusid hiinlaste seas populaarseks ning neid hakati sinna tavapäratult palju tellima. Järgmisel hetkel aga avastas Veenre, et neid on hakatud ka kopeerima ja müüakse Hiina veebipoodides neli korda odavamalt.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias