Tuntud restoran teatas klientidele, et ostetud kinkekaardid lõpetavad kehtivuse. Kuuldes, et see on ebaseaduslik, võeti teade veebist maha

 (43)
Tuntud restoran teatas klientidele, et ostetud kinkekaardid lõpetavad kehtivuse. Kuuldes, et see on ebaseaduslik, võeti teade veebist maha
Foto: Apelsini Raudtee

Telliskivi loomelinnaku ja Balti jaama turu naabruses tegutsev restoran Apelsini Raudtee teatas hiljuti oma klientidele, et varem ostetud kinkekaardid kaotavad omanike vahetuse tõttu kehtivuse.

"Soovime teile täpsustada Apelsini Raudtee Resto kinkekaartide kehtivust. Kinkekaardid, mis on väljastatud kuni 15.12.2017 ei kehti enam seoses ettevõtte omanike vahetusega 2017. aasta lõpus. Palun olge tähelepanelikud kinkekaardil märgitud kuupäeva osas. Kinkekaardid, mis on väljastatud alates 2018. aastast on kehtivad!" teatas ettevõte oma Facebooki lehel ja ka ametlikul kodulehel.

Helistades Apelsini Raudtee omanikfirma Must Kollane OÜ telefoninumbril, öeldi Delfile, et see info võetakse nüüd siiski maha ja kõik kinkekaardi omanikud on restorani külastama oodatud.

Tarbijakaitseameti kommunikatsioonieksperdi Pille Kalda edastusel ei ole omanike vahetus mingi õigustus kinkekaartide kehtivusaja lõpetamiseks.

"Kui tarbija ostab kauplejalt kinkekaardi, siis on nad sisuliselt leppinud kokku selles, et kaardi ostjal on õigus nõuda kinkekaardi alusel kauplejalt kohustuse täitmist kuni vastava tähtpäevani, kui kinkekaardile on märgitud kehtivuse kuupäeva," selgitas Kalda.

Kui kinkekaardile ei ole märgitud kehtivuse lõpuaega, siis laieneb kinkekaartidele üldine tsiviilõiguslik nõude aegumise tähtaeg ehk kolm aastat ostust, edastas Kalda.

"Nimetatud kolmeaastane aegumistähtaeg ei kehti juhul, kui kinkekaardile on märgitud, et tegemist on aegumatu kinkekaardiga. Asjaolu, et ettevõtte omanike seas on toimunud muutusi, ei muuda tühiseks kaupleja juba varem võetud kohustusi tarbijate ees, kes on ostnud kinkekaardi," selgitas Kalda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias