Tuntud restorani 18-eurone paella osutus arve saabudes kaks korda kallimaks

 (200)
Tuntud restorani 18-eurone paella osutus arve saabudes kaks korda kallimaks
Kasutatud illustreerivat fotot, millel pole Alter Egos müüdav paella.Foto: Vida Press

Alter Ego restoranis einetanud paar sai arve saabudes ebameeldiva üllatuse osaliseks. Teenindaja sõnul on tegemist levinud arusaamatusega.

"Hoiatuseks kõigile, kes plaanivad külastada restorani Alter Ego. Teadke, et nende menüüs on üks eksitav kirje. Mu eestlannast sõbratar võttis lauda eestikeelse menüü, kus oli kirjas, et paella hind on 18 eurot. Kuna me polnud väga näljased, tellisime paella ühele. Ettekandja ei lisanud mingeid selgitusi ja tõi eine lauda. Kui küsisime arvet, selgus, et selle eest tuli maksta 36 eurot. Siis selgitas ettekandja, et tegu on väga levinud arusaamatusega. Et tegelikult on nende paella mõeldud kahele inimesele ja üks inimene ei saagi seda tellida. Oleks ju arusaadav, kui see olnukski menüüs märgitud 36 eurot ja kahele. Selle asemel pani restoran meid olukorda, kus pidime ise matemaatilise tehte sooritama. Mõistlikum oleks see menüüs kirja panna ning ka hind vastav märkida. Kui nii palju kliente sama reha otsa komistavad, siis tundub see pigem eksitava kauplemisvõttena. Selline trikitamine ei tee mind vaesemaks, aga teadlikuks, et järgmisel korral tasub sellest restoranist eemale hoida," kirjutas Eestis elavate välismaalaste Facebooki grupis üks Alter Ego külastanud meesterahvas.

Kristiina Kukk Alter Ego restoranist selgitas, miks on menüüs hind selline. "Paella hinnaks in 18 eurot inimene, ja miinumum inimeste arvuks on kaks. See on kirjas ka meie menüüs ja teenindajad on valmis selle kohta lauas seletusi jagama. Sama süsteem kehtib ka maailmas väga paljudes kohtades, kus on võimalik paellat tellida ja kuna pakume Hispaania-pärast paellat, siis kasutame sama süsteemi. Paellat on võimalik tellida ka kolmele ja neljale, aga ka siis rakendub sama hinna süsteem, milleks on 18 eurot inimene," selgitas Kukk.

Hoolimata selgitusest ei loe vähemalt restorani kodulehe hinnakirjast välja, et miinimum sööjate arv peab olema kaks ning et ühe hind on 18 eurot.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias