Tuntud šokolaadibatoone ootab ees järsk kaalulanguskuur

 (12)
Tuntud šokolaadibatoone ootab ees järsk kaalulanguskuur
Foto: Vida Press

Šokolaaditootjad plaanivad tuntud batoonide suurust kärpida kuni 20 protsenti. Kui Eestis võib sarnast trendi tingida suhkrumaks, siis Inglismaal on põhjuseks tootjaid hirmutav must nimekiri, kuhu keegi sattuda ei soovi.

Nii toimubki Marsi, Nestle'i ja Cadbury (KitKat) plaanitav kahanduskuur šokolaadidele selgituse all, et nad soovivad vähendada suhkrusisaldust šokolaadides, et tulla vastu tervisesoovitustele ning lahendada peamisi põhjusi, mis on süüks laste ülekaalulisusele, vahendab Independent.

Tegelikkuses satuksid tootjad musta nimekirja, kui suhkrusisaldus toodetes ei väheneks. Üks vähenemise lihtsaim moodus maitset ja retsepti muutmata on vähendada toote kogust.

Teised tootjad, kelle toodetes on samuti palju suhkrut, muudavad mõnel juhul valmistusviise nii, et kasutavad looduslikke ja kunstlikke magusaineid.

Šokolaaditootjad ütlevad, et nemad nii teha ei saa, sest nii toimides rikuksid nad šokolaadide maitse ja et tarbijal võiks see lausa kõhu lahti võtta.

Inglismaa avaliku tervise organisatsiooniga kohtunud suurtootjad tunnistasid, et on nõus šokolaadibatoonide kaalu vähendama.

Kui nad seda ei teeks, riskiksid nad n-ö musta nimekirja sattumist, mille organisatsioon juba märtsis avaldaks.

Pole veel selge, kas šokolaadide kaalulangus toob kaasa ka hinnalanguse. Muutusi plaanitakse teostada juba järgmisel aastal.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias