Turistid ise hindavad: millised on Tallinna parimad restoranid?

 (41)
Tchaikovsky restoran
Foto: Andres Putting

Reisiportaali TripAdvisori vahendusel saab teada Tallinnasse reisinud välisturistide hinnangud meie siinsete restoranide kohta. Parimaks peetakse üldjuhul vanalinnas asuvaid kohti.

Paraku on edetabel selge ilming sellest, kui mugavad Tallinnat külastavad turistid on - vanalinnast palju kaugemale ei liiguta. See on ka põhjuseks, miks just selle linnaosa restorane parimateks hinnatakse.

Küll aga leiab tabeli etteotsa jõudnud restoranide nimekirjas allapoole liikudes üha enam neid, mis asuvad kas vanalinna lähistel või pisut kaugemalgi. Nii et - vaikselt avastatakse ka kaugemaid ja põnevaid restorane.

1. Rataskaevu 16

Kasutaja Don200 kirjutab, et see restoran oli rohkem, kui ta iial oleks osanud unistada. „Tõesimeeli, ma ei suuda mõelda välja kohta, kus oleksin saanud paremas hinna ja kvaliteedi suhtes teeninduse ja toidu. Tellisin eelroaks lõhetatari ja see polnud mitte üksnes superhea vaid nägi taldrikul ka imeilus välja," kiitis ta ning lisas, et Rataskaevu 16 külalised peaksid kindlasti maistma ka nende šokolaadi kooki vaarikamoosiga.

2. Vegan Restoran V

Kasutaja Deeedl kirjutab, et ta pole isegi mitte vegan, kuid on restorani armunud. „Interjöör on imeilus, pisut toores ja natuke maahõnguline puitpaneelide tõttu, millele lisab tooni valge mööbel ja keraamilised tuled. Ruumi pole palju, kuid kõik on paigutatud nutikalt ning isegi siis, kui koht on rahvast täis, ei tundu seal kitsas," kiidab ta. Toitu kiidab Deeedl samuti, märkides, et manüüd kirjeldavad hästi märksõnad „hooajalisus" ja „maitsete hea kombineerimine".

Seotud lood:

3. Tchaikovsky

Tchaikovsky kiitmisega ei hoia end tagasi Austraaliast pärit kasutaja romero87. „Kogu elamus selles restoranis on peaaegu kohustuslik, kui külastate Tallinna linna!" alustab ta. „Asukoht on ideaalne. Juba sisenedes restorani olin vaimustuses selle sisekujundusest ja atmosfäärist," kiidab austraallane. Toidu hinnad tundusid talle vägagi soodsad, pearoa eest tuli välja käia vaid 20 kuni 25 eurot. „See pole mitte kuidagi moodi kallis, arvestades, millise kvaliteediga toitu meile pakuti," kiitis ta.

4. Enzo kohvik & restoran

Brittide seas, kes muidu on oma kommentaarides vinguvad ja jagavad punkte tagasihoidlikult, leidub ka neid, kellele Tallinnas käik väärt kogemuse jättis. Nii kirjutab Sheffieldist pärit PenquinJewls, et Enzos käik oli juba „tõesti midagi". „Teenindus oli laitmatu. Sealolles veenduti iga hetk, et klaas poleks tühi ning et klient ei peaks liiga kaua ootama ega et tühi taldrik pärast söömist lauale seisma jääks. Menüüst olid teenindajad samuti väga hästi teadlikud. Toit oli kõrgetasemeline ja väga ilusasti serveeritud. Lõhetartar, mida tellisin, oli toit, mille nimel võiks surra! Sinna läheksin iga kell tagasi," kiitis külaline Suurbritanniast.

5. WanaWiipuri

Ameerika noormees kasutajanimega evilmoo2 kirjutas, et sellest kohast sai ta tõeliselt head Eesti toitu ning soovitab kindlasti ka teistel restorani külastada. „Leidsin selle koha pärast Trip Advisori läbisirvimist. See sobitus hästi minu n-ö eelarvega. Nägi seest välja autentne, kuid mitte liiga imal või ülepakutud. Väga huvitavad kohalikud road (metssiga!). Väga tähelepanelik teenindus ja mõnus muusika. Kindlasti tulen järgmisel Tallinnasse tuleku korral siia tagasi," kirjutas noormees ning lisas, et boonusena on WanaWiipuri tähelepanuväärne tasuta viinašottide tõttu.

6. Pegasus

7. Von Krahli Aed

8. Kazatchok

9. Mix

10. Hermitage

11. Sazerac

12. Il Gallo Nero

13. Ribe

14. Leib Resto ja Aed

15. Musi

16. III Draakon

17. Kohvik MOON

18. Dominic

19. Korsaar

20. Horisont

21. Põrgu

22. Kohvik Enflamme

23. Prantsuse kohvik Art Nouveau

24. Kolm Sibulat

25. Kaks Kokka

26. Hopneri õllerestoran

27. Estonian Burger Factory

28. Restoran Spot

29. Noa Restoran

30. Restoran Ö

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias