Turistide vähesus toob päevapakkumised tagasi menüüsse

 (21)
Turistide vähesus toob päevapakkumised tagasi menüüsse
Foto: Visit Saaremaa

Suvi hakkab lõpule jõudma ning peatselt lisavad mitmed Kuressaare söögikohad uuesti oma menüüdesse päevapakkumised.

Täna peab restoran la Perla omanik Bill Moschella oma 68. sünnipäeva. Seoses sellega toob la Perla just tänasest päevapraed taas valikusse, kirjutab Meie Maa.

Varem on la Perla päevapraadi hakanud pakkuma alates 1. septembrist, kuid kuna turiste on jäänud vähemaks ning kohalikud puhkustelt tagasi töölainele jõudnud, otsustati lõunat pakkuma hakata varem.

Päevapakkumised hoiavad la Perla omaniku sõnul restorani tegevuses ning kliendid õnnelikuna. See suvi oli Moschella hinnangu kohaselt üsna kehv, kuna ilm oli halb ja turiste pigem vähe. Siiski olevat tänavu veidi rohkem kliente olnud kui eelmisel suvel. Soomlastel on juba kooliaasta pihta hakanud, seega hetkel on restoranis päris rahulik.

„Nii igavalt, kui see ka ei kõlaks, siis täna pakume lõunaks pikkpoissi ning kartulipüreed," sõnas Mochella, kes valmistab tänase päevaprae oma kätega. Kui la Perla omanikul on aega, siis kokkabki ta lõunamenüü ise valmis. Riisi ja kala jätab ta aga kokkade valmistada, kuna endal tal need road hästi välja ei tule.

Suveperioodiks kaotasid paljud restoranid menüüst lõunapakkumised ära, kuna suviti on kliente niigi palju ning päevapraed ei ole kuigi tulutoovad. Mochella nentis, et kvaliteetset päevapraadi sama hinnaga nagu Hesburgeri einet pakkudes ei teenigi restoran midagi ning on hea, kui omadega nulli jäädakse.

Septembrikuu on aga peagi ukse ees ning lisaks la Perlale toovad oma menüüsse päevapakkumised tagasi mitmed söögikohad.

Pikemalt loe Meie Maast.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias