Tuul tõukerataste laenutus laieneb suvepealinna tänavatele

 (20)
Tuul tõukerataste laenutus laieneb suvepealinna tänavatele
Tuul tõukerataste hooldustiimi juht Erko Tapp ja teenuste juht Kai-Lii MerisaluPressimaterjalid

Eesti tehnoloogiaettevõtte Comodule’i arendatud ja toodetud Tuul jagatud e-tõukerattad tulevad tänasest Pärnu tänavatele. Tõukerattad on vastupidavad ja on arendatud ja toodetud puhta energiaga Eestis. Tõukeratta laenutamise alustustasu maksab 1 euro ja sõiduminut 15 eurosenti.

Tänasest saab laenutada eestlaste elektrilisi tõukerattaid suvepealinnas. Tuul e-tõukeratas on arendatud ja toodetud puhta energiaga Tallinnas ning selle eluiga on vähemalt 60 kuud e. 5 aastat, mis on ligi 2-20 korda pikem, kui teistel jagatud e-tõukeratastel.

Võimas ja unikaalne aku disain tagab üle 40 kilomeetri sõiduulatuse. Rannaalal on maksimaalne sõidukiirus 15 km/h, ülejäänud tänavatel 20 km/h. Tõukeratta põhiraam on terasest ning sellel on esituli, tagatuli ja helkurid, et tagada pimedas nähtavus.

Tõukeratas on pärast eluea lõppu üle 90% raames taaskasutatav ning toodetud ligi 40% taaskasutatavast materjalist. Ratta akukomplekt vahetatakse mööda minnes elektrilise kargorattaga, et kogu teenus oleks võimalikult loodussõbralik. Suured õhkrehvid tagavad parema haardumise ning sujuvama sõidu vihmaga ning eri teekattega pinnasel.

Seotud lood:

“Tehnoloogiaettevõttena teadsime, et arendasime parima tõukeratta, kuid rõõm on olnud näha, et ka kliendid saavad sõidumugavuse erinevusest aru ning neile on jätkusuutlikkus oluline.” kommenteerib teenuse juht Kai-Lii Merisalu ning lisab: “On mõeldamatu, et tõukeratta eluiga on vaid mõni kuu, kuid ülejäänud liikumisvahendid, nagu jalgratas, auto või buss kestavad aastaid, aastakümneid. Tahtsime maailmale näidata, et tõukeratas võib samuti mugav, vastupidav ning taaskäideldav olla. Pärnu on ideaalne linn tõukerataste rentimiseks, kuna vahemaad on lühikesed ning suvepealinnas võiks kõrvu jaguda vaid linnulaulule, mitte automürale.”

Tõukeratta laenutamise alustamine maksab 1 euro ja iga kasutatud minut 15 eurosenti. Tõukerattaga saab sõita ööpäevaringselt, samuti on ööpäevaringselt kättesaadav klienditugi. Kergliiklusvahendi võib parkida kesklinna piirkonda, täpsed alad on rakenduses nähtavad. Laenutamiseks on vaja laadida alla Tuul mobiilirakendus.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias