Uber tõstis hindu: pikemad sõidud hakkavad nüüdsest rohkem maksma

 (32)
Uber Eestis
Foto: Eero Vabamägi

Vastutulekuna Uberi partner-juhtidele võtab Uber alates 23. septembrist Tallinnas kasutusele üle 12 km reisidel muutujaga hinnastamise. Muudatus puudutab vähem kui 5 protsenti sõitudest.

Mida see tähendab?

Hinna arvutamine muutub peale 12. läbitud kilomeetrit. Kuni 12 kilomeetrini on ühe läbitud kilomeetri hind tavapärased 0,30 eurot, peale 12 kilomeetri läbimist on iga järgneva kilomeeteri hind 0,45 eurot. Teised komponendid hinna arvutamise valemis ei muutu. Nagu ikka saab sõidu eeldatavat maksumust rakenduses näha enne auto tellimist.

 

Baashind

Hind minuti kohta

Hind km kohta

Hind km kohta alates sõidu 13. kilomeetrist

Miinimumhind

uberPOP

1,3 eur

0,1 eur

0,3 eur

0,45 eur

2,5 eur

Kas Uber on nüüd kallim?

95 protsenti reisidest on alla 12 kilomeetri. Nende reiside hinnastus ei muutu. Kui reis on üle 12 kilomeetri, siis hind tõesti tõuseb.

Näide 1: sõit Tallinnast Vabaduse väljakult Harjumaale Murastesse on 17 kilomeetrit. Vana hinnastamise järgi on sõidu maksumus umbes 10 eurot. Uue hinnastamise järgi on alates 13. kilomeetrist hind 0,3 eur/km asemel 0,45 eur/km, seega sõidu kogumaksumuseks kujuneb 10 eurot ja 60 senti (täiendavad 0,15 senti alates 13. kilomeetrist).

Näide 2: sõit Tallinnast Vabaduse väljakult Harjumaale Tabasallu on 11 kilomeetrit. Vana hinnastamise järgi on sõidu maksumus ca 7,5 eurot. Kuna sõit on lühem kui 12 kilomeetrit, siis hind ei muutu ka uue hinnastamise järgi.

Nagu näha on mõju minimaalne ent kompenseerib partner-juhile lisakulu pikematel sõitudel.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias