Üheksa nippi, kuidas Eestis endale unistuste üürikorter leida

 (26)
Väike korter
Foto: Siim Lõvi

Augustikuu on Eesti üürituru tipp. Peamiselt mõjutab seda haridusränne - noored, kes on suvel kõrgkooli sisse astunud ning kolivad teise linna, peavad septembris ju kuskile oma voodi asetama ning kohvrid lahti pakkima. Kuid sageli on sügis aeg ka muudeks elukorralduse muutusteks, millega kaasneb elukoha vahetus.

Nii et just augustis-septembris on inimesed sageli küsimuse ees - kust leida omale sobiv üürikorter? Head pakkumised lähevad nagu soojad saiad, teised ripuvad aga juba kuude kaupa portaalides. Mida teha, et saada omale just selline korter, nagu igatsed? Eriti kui sellel korteril on veel teisigi soovijaid peale sinu.

Kinnisvaraportaal kv.ee on kokku pannud terve rea soovitusi, mida järgides on suurem võimalus leida endale just see korter, mida otsite:

1. Ole aktiivne. Üürisoovi teadaandmisest sotsiaalmeedias ei piisa, vaid otsi ka ise portaalidest. Kv.ee portaalist saab otsida üürikortereid otse omanikult, aga ka maakleritel võib olla väga häid pakkumisi, millele tasub pilk peale visata.

2. Ole kiire. Head pakkumised lähevad mitte tundide, vaid minutitega. Nutitelefoni omanikele on abiks kindlasti ka üürikorterite otsimist lihtustav äpid, näiteks „KV üürikad", mis saadab push-teateid sinu mobiili nii pea, kui sinu otsingule vastav kuulutus portaali üles pannakse. Sobiva üürikuulutuse ilmumisel võta koheselt ühendust ning uuri, millal saad vaatama minna.

3. Jälgi toimuvat! Kui esimese hooga sobivat korterit silma ei jäänud, pane portaalis tööle e-Agent, mis saadab teate sinu e-mailile niipea, kui otsingukriteeriumitele vastav korter turule tuleb.

4. Kasuta sotsiaalmeediat! Postita oma üürisoov ka oma Facebooki seinale, sest mõni sinu sõber või sõbra sõber äkki just otsib oma korterile üürilist. Liitu sotsiaalmeedias ka üürikorterit gruppidega, kus võib liikuda infot pakutavate korterit kohta ning kuhu saab ka ise oma üürisoovi postitada.

5. Korterit vaatama minnes suhtu sellesse kui tööintervjuusse. Ole täpne, siiras, meeldiv, ole valmis vastama küsimustele oma rahalise seisu kohta, oma harrastuste kohta ning esita ka ise üürikorterit puudutavaid asjakohaseid küsimusi.

6. Otsi ühiseid tutvusi! Kui oled sobiva korteripakkumise leidnud, siis uuri (näiteks Facebookist), kas üürikorteri omanikuga on sul ehk ühiseid sõpru või tuttavaid, kes saaksid sind temale soovitada. Kui ühele korterile on mitu soovijat, on tuttava soovitus sageli määrav!

7. Eristu. Heale korterile on tavaliselt rohkem huvilisi ning oluline on uurija just sind eelistama panna. Saada leitud kuulutuse oma eelmiste üürileandjatelt kaasa küsitud soovituskiri või kirjuta talle niisama e-mailis, miks just sina oleksid hea üürnik.

8. Detailid, detailid, detailid! Palu endale teha tuur ning näidata, kus midagi asub ja kuidas töötab. Kindlasti palu näha kommunaalarveid, et saaksid veenduda, et oled võimeline igakuist kulu ka kütteperioodil kandma. Selle juures saad ka uurida, millised kulud on üürilevõtja ja millised üürileandja kulud.

9. Enneta probleeme. Kui oled eelmised 8 punkti edukalt läbinud ning jõudnud lepingu sõlmimiseni, tasub fikseerida ka kõik korteri olulised puudused või potentsiaalsed probleemid. Kui kuskil on sein kraabitud, köögi tööpind kahjustatud või diivan määrdunud, tasub sellest teha telefoniga pilt, et vältida lepingu lõpetamisel asjatuid vaidlusi. Muidugi informeeri sellest ka üürileandjat ning veel parem, kui teete sellised pildid üheskoos mõlema telefoniga!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias