Ühistranspordis peab edaspidi ettevaatlikum olema: tervet rahakotti validaatori ees viibates võid pangakaardilt raha kaotada

 (34)
Viipemakse ühistranspordis
Viipemakse ühistranspordisFoto: Priit Simson

Tallinna ühistranspordis käivitub paari kuu pärast võimalus maksta sõidu eest ka viipepangakaardiga. Ühiskaardi ja viipepangakaardi võiks aga sõidu valideerimisel eraldi hoida selleks, et raha mõlemalt kaardilt maha ei arvestataks.

Uued validaatorid paigutatakse kõigepealt sõidukite esiuste juurde. Pärast kaardi lugemist süttivad validaatoril rohelised tuled ja kostab kinnitav helisignaal. Punase tule korral makse ebaõnnestus, kirjutas ERR.

Tallinlastele jäävad endiselt kehtima rohelised kaardid. Küll aga peab esiuksest siseneja oma rohelise kaardi edaspidi kotist välja võtma, sest vastasel korral võib validaator võtta sõiduraha ka tema rahakotis olevatelt pangakaartidelt.

"Pangakaart ja ühiskaart võiksid olla üksteisest lahutatud. Kui validaatoril näidata mitut kaarti korraga, siis, loomulikult, leebem variant on see, et validaator ei saa aru, millist kaarti ta lugema peab, aga halvem lugu on see, kui inimesel on antud soodustus või tasuta õigus ja pangakaardilt loetakse tal siiski täissõiduraha maha," selgitas Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias