Ülemiste keskuse parkimiskitsikus: 22 500 külastajale 1350 parkimiskohta

 (96)
Ülemiste keskuse parklas oli möödunud nädalavahetusel võimatu kohta leida.
Ülemiste keskuse parklas oli möödunud nädalavahetusel võimatu kohta leida.Foto: Ilmar Saabas

Ärileheni on jõudnud kurtmist, et pärast uuenduskuuri läbimist on Ülemiste keskuse parklasse väga keeruline parkimsikohta leida, seda eelkõige just jõulukuu nädalavahetustel.

Laupäeviti külastab keskust ligikaudu 25 000 inimest, kuid keskuse parklas on praegu vaid 1350 parkimiskohta, millest 400 asuvad parkimismajas.

Sealjuures veedavad külastajad keskuses sageli tunde. “Et huvi keskuse vastu on oodatust suurem, oleme laiendanud koostöös Ülemiste Cityga parkimisvõimalusi. Nii saavad keskuse külastajad nädalavahetuseti oma auto tasuta parkida ka keskuse taga olevasse Ülemiste City parklasse, mis on keskusest vaid mõnisada meetrit eemal," on direktoril Guido Pärnitsal pakkuda ka alternatiivne lahendus.

Parklast keskusse ja keskusest tagasi parklasse viib külastajaid iga 10 minuti tagant väljuv eribuss. Ülemiste City parklasse juhatavad nädalavahetuseti vastavad viidad ja vajadusel abistavad inimesi ka parkimiskorraldajad.

"Ka eribussi peatused on nii parklas kui ka keskuse juures vastavalt märgistatud," selgitas Pärnits.

Samuti kinnitas Pärnits, et Ülemiste keskus plaanib lisaks praegustele lahendustele ka mitmeid kapitaalsemaid parkimiskohtade lisamise võimalusi.

Ülemiste keskus avas oma laienduse oktoobri lõpus.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias