ÜLEVAADE: Enamikes Eesti toidupoodides on killerkott ikka odavam kui paberkott

 (29)
RIMI
Foto: Andres Putting

Hetkel aktuaalse Killerkoti kampaania ja käimasoleva kilekotivaba kuu väljakutse valguses uurisime, kui palju ikkagi maksavad toidupoodides müüdavad kilekotid ja kui suur on hinnavahe keskkonnasõbralike paberkottidega.

Kui Šotimaal jäi kilekottide maksustamisel müümata 80% ehk 650 miljonit kilekotti ,siis on kaheldav, kas Eestis nii kõrge hulgani jõutaks, kui enamikes suurtes supermarketites on paberkott endiselt kallim kui kilekott.

Tarbijate ühistute kauplustes Maksimarketis, Konsumis ning A ja O-s on kile- ja paberkoti maksumus võrdsustatud ning mõlema eest peab oma riidekoti või korduvkasutatava kilekoti koju ununemisel välja käima 0.15€.

Nii Selveris kui ka Prisma peremarketites on kilekott odavam variant kui paberkott. Selveris on hinnavahe 4 eurosenti, aga Prismas lausa 10 eurosenti.

Kõnealuse ühe näitaja põhjal paistab, et Rimi on suurematest toidupoodidest kõige "rohelisem", müües paberkotti üheksa senti odavamalt, 0.10€ eest, kui kilekotti, mis maksab 0.19€.

Kõikides kauplustes on müügil ka tekstiil- ja riidekotid, mis on küll kallimad, kuid pikaajalised lahendused poes käimisel ja toidukraami koju toimetamisel.

Vaata tabelist hinnavõrdlust:

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias