ÜLEVAADE | Millised lennuühendused toimivad ja kuidas on võimalik eestlastel koju tagasi pöörduda?

 (3)
Lennujaama ornitoloog 18.10.2019
Foto on illustratiivne.Foto: Andres Putting

Väisliminster Urmsas Reinsalu ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et eesmärk on üle maailma eestlased Euroopasse toimetada ja seejärel Eestisse.

Reinsalu kinnitas, et koostöö toimib Põhjala- ja Balti riikidega ning kontakt on olemas ka paljude teiste Euroopa riikide välisministritega. „Plaan on tekitada üle-Euroopaline võrgustik, kus on võimalik teha koostööd evakuatsioonide osas," sõnas ta.

„Täna peaks naasma Wris lennufirma lend Tenerifelt. Kuna selle puhul oli oht, et see lend jääb ära madala täituvuse tõttu, siis riik otsustas seda omalt poolt toetada. Inimeste omaosalus on 600 eurot selle reisi puhul," kinnitas ta.

Soome kaudu saavad eestlased koju

„Täna tekkis ka probleem sellega, et Finnair oli sisestanud rahvusvahelisse lennuohutuse süsteemi info, otsekui Soome pääseksid ainult Soome kodanikud. See on eksitav info, see parandatakse ning oleme saanud kinnituse, et Finnairiga on võimalik naasta," rääkis Reinsalu.

Seotud lood:

Soomega on Reinsalu sõnul olemas ühemõtteline kokkulepe, et nii nagu Eesti lubab Soome kodanikele kojunaasmise transiiti, siis seda lubab eestlastele ka Soome. „Kui Eesti inimene jõuab Soome Vantaa lennujaama, siis temalt eritõendeid ei küsita ja tal on võimalik liikuda sadamasse," kinnitas ta.

Ülevaade teistest ühendustest

Reinsalu sõnul on avatud lennud hetkeseisuga Ryanairi kaudu Berliin, Edinburgh, Frankfurt kaks korda päevas. Nordica teeb Hispaaniast Malagast erilennu, millele saab registreerida nende kodulehe kaudu.

„Kopenhageni osas on positiivne uudis, et lennud on lisatud süsteemi. Londonisse lendavad Ryanair ja Easyjet," lisas Reinsalu. Lisaks veel uue informatsiooni järgi SAS lennufirma süsteemis võimalus lennata Eestisse Stochkolmist.

Maltaga lõpetatakse Reinsalu sõnul regulaarlennud 21. märtsil. „Lennuühendus toimib veel Minskiga, Moskvaga tänase päeva seisuga lennuühendust ei toimi. Lisaks on tänase seisuga lendude peatamisest teatanud ka Turkish Airlines," rääkis ta.

„Meie soov on see, et me toimetame eestlased üle gloobuse Euroopa suunal ja siis vaatame edasi, kuidas on võimalik leida lahendusi nende tagasitoimetamiseks Eestisse," lõpetas Reinsalu.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias