Üllatav vigastus, mis eestlasi sel suvel eriti tihedalt kimbutab

 (16)
Osteoporoosi päev
Luude tihenduse mõõtmine.Foto: Ilmar Saabas

SEB suvine kahjustatistika näitab positiivset trendi inimeste riskikäitumises – vähenenud on suvised õnnetused murutraktoritega ning lastega juhtub vähem õnnetusi batuutidel või tasakaaluliikuritel. Seevastu on tõusnud tööõnnetuste osakaal ning üllataval kombel sagenenud varba ära löömised.

Kuigi suve esimene pool oli üldjoontes kahjude osas tagasihoidlik, siis SEB kindlustuseksperdi Kirsti Viraku sõnul paistab kahe esimese suvekuu kahjustatistikas silma varbaluumurdude hüppeline kasv.

”Suvised ilmad kutsuvad inimesi rohkem liikuma ja tegustema. Kui võrrelda meie statistikat eelmise aastaga siis näeme, et batuudi ja muruniidukite õnnetused on vähenenud, kuid kuum ilm on toonud täiesti uue mure – varbaluumurrud,” ütles Virak.

Varbaid löövad eestlased ära tänaval, tööl, metsas ning muidugi ka kodus. Sealjuures võib lihtne varba ära löömine sageli lõppeda kipsis jala ja mitmenädalase haiguslehega. Samuti küsivad inimesed kindlustuselt traumade tõttu, mis on tekkinud küttepuude lõhkumise, saagimise ja ladumise käigus. Vigastusi tekitavad inimestele ka loomad - koerad, hobused, rästikud ja puugid.

Statistika näitab, et üha enam erakliente ja ka ettevõtteid registreerib tööõnnetusi ning soovib kindlustuselt saada hüvitist katmaks enda või oma töötaja tervisega seotud kulutusi. Liikluses on hüppeliselt kasvanud auto- ja mootorratta õnnetuste arv, mille tagajärjel küsitakse kindlustushüvitist.

„Praktika näitab, et töötajad on tööohutusnõuetest teadlikud ja ohutusvahendid on ettevõtetel olemas, kuid pahatihti jäetakse kiivrid, kaitseprillid või ohutustrossid kasutamata, sest nii saab töö kiiremini tehtud. Liikluses soosib viimaste nädalate soe suveilm seda, et mootorratturid kasutavad korraliku sõiduvarustuse asemel lühikesi pükse ja lahtiseid jalanõusid, mis on äärmiselt ohtlik,“ lisas Virak.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias